All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: WiP Блендер-самолетка 2
PostPosted: Sat Feb 09, 2019 2:24 am 
потребител.

това ще е Блендер-самолетка 2.

И в случай че тук има хора, които биха запитали "ае смотан, кво стана с първата самолетката дето така и не я завърши?!" (>цък<) - бързам да отговоря! Оная беше с учебна цел и тя работата си я свърши - научих много правейки я. Не на последно място - как НЕ ТРЯБВА да се правят самолетки :D :D :D
That said - продължавам да смятам, че дизайнът по концепт е нелош и поне засега - имам най-доброто желание да му обърна внимание и да го направя отначало. Тоя път както трябва обаче, че ... като 3д не мисля че е спасяемо, тотално мармалайна е като топо. Дано да имам време за това.

А сега на основната тема - Блендер-самолетка 2.
Имало едно време един млад и тъп 2д концепт-артист, дето много се стараел да измисля някви дизайни, дето според него нали ... да са интересни. Кога му се получавало, кога не... нали, то ако винаги му се получавало - той нямаше да е тъп нали :D :D :D
Image
За него в огромен яд обаче имало там едни 3д-девойки, които никога не му спазвали концептите и винаги произвеждали по тях някакви... "самобитни" неща.
Самобитни е баси яката дума btw.
Ta - понеже нали - "грешна ти е перспективата пич" "ти защо изобщо се опитваш да рисуваш" "оффф не ти се получава бе", "аз това дето си го нарисувал не го разбирам" "това какво е сега" и т.н. мотивационни казармизми. Са той 2дто помежду другото бил и маяджия под прикритие и малко се дразнел, щот по собствените си концепти като правило произвеждал у дома точно каквото си е представял... но ...
минало време тъпото парче вече не било толквоа тъпо и случайно си попаднал на старите драсканици. Са то ясно че ингейм асетите по тях не ставали за чеп за зеле ама разглеждал си старите драсканици човека и му прещракало - чакай бе - тука и таме има някое и друго с качества. ХММММ!
Та идваме към наше време. Зареждам си първият от нарочените стари концепти и нахвърлям някакво гео по нарочената за крива перспектива. Са - факт - не е от най правата, ама .. да :D
Image
Чеша се таковата по репата, вече е посред нощ, трета Приматорка EPA е поприключила а аз това нещо си го въртя и разглеждам и ... абе хич не е зле май като обеми бе дейш. Май има смисъл да го продължа
Image

НЯколко дни по-късно благоверната си легна по-рано - и изгорих още няколко часа да направя панелировка. Разбира се вече с новоусвоените техники как всичко да е перфектно гладко и да не седи на юфка SubD-то
Image
Image

после го метнАх в 2.8, най нескромно фханах няк'ви лоуполи павета от работните, и няква вуйна за цвят - и ей го на как седи във сурАв вид.

Image
Image
Image

ту бий кънтонюуууд. ор нот ту би. Абе най-вероятно туби.

Profile  

Post subject: Re: WiP Блендер-самолетка 2
PostPosted: Wed Feb 13, 2019 5:11 pm 
потребител

Супер хвърчиплана, оня Федин дето измисли СКАНФ забиването на ножове, е бил летец, и там обясняваше нещо за стабилността на такъв вид обектив полет, накратко вярвам че би хвърчало. Айде чакаме да му туриш антени и лампички, и некоя сфазирана антенна решетка

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Jun 24, 2019 11:46 am 
потребител.

малко уип в клипчето долу - пропорциите и панелировката са готови - малко изтеглих назад цялата кабина и я напавих по-потопена, да не стърчи толкова по височина. Промених позицията и контура на полукрилата, модифицирах надлъжния шарнир в крилото и добавих изпъкваши части в основата на механизмите за ротация.
Следват интериот на кабината, двигател, сопло, интериор на нишите на колесниците, може би нови задни колесници.

Last edited by piker on Mon Jul 08, 2019 10:40 am, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: Sun Jun 30, 2019 9:46 pm 
потребител.

бааааа*ти свинщината, цял ден се боря като прасе с тиква да му измисля кинематиката на тоя колесник.... най-накрая стана. Едно че трябваше да се нацеди в някакво абсолютно никакво място, второ че трябваше да ги измисля как точно да се сгъват.... така като го гледам изглежда супер чисто и лесно движение, но фактът е че след като ми отне цял ден наместване - вече изпитвам много ама МНОООГО сериозен респект към хората дето измислят колесниците на истинските самолети. Особено след като вчера бях в авиационния музей в Крумово и ми се гръмна пиратката като видях на МиГ23 кво невъзможно нещо е задния му колесник... :)
Принудих се да ползвам система от пеърънти и констрейни, които да водят отделните компонени по време на движението - и по тоя начин да ги намествам във всяка една фаза от сгъването в движение. Иначе... просто трябваше да седна да чертая. Което нали... да.
Следва детайлировка на така мокъпнатия колесник, и правене на гиъруела му.

Last edited by piker on Mon Jul 08, 2019 10:39 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 04, 2019 4:26 pm 
потребител.

шарнир за хидравлика и кабеляци:

Last edited by piker on Mon Jul 08, 2019 10:38 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 08, 2019 10:37 am 
потребител.

деееа измъчи ме тоя колесник ама е готов. всички детайли и кабеляци наслагани, панти, капаци и т.н.

Image
Image
Image
Image

Profile  

PostPosted: Mon Jul 15, 2019 1:06 am 
потребител.

WiP по кабината и предния колесник. За кабината преизползвах мой стар модел и го доразвих.

Profile  

PostPosted: Fri Jul 19, 2019 10:19 am 
потребител

Едно браво няма кой да отрони тука, щото сме се оцъклили невярващо и преглъщаме на сухо. Търпение и мерак да го довършиш ти желая, другото като гледам си го имаш...

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Jul 19, 2019 7:53 pm 
потребител.

пхахаха, даа :)
ще го завърша - ако не слезна на атомарно иво на детайл - все някога ще го завърша. Цъкам си го за кеф в свободното време и то си върви. Види му се края след някой друг месец... мене по-ме притеснява кво точно да го правя като го завърша, трябва да взема да измисля няква сцена, нещо ънриълско анимирано... Само дето за целта трябва да разцъкам ънриъла... ще видим. Може и нещо чисто в ийви да направя като клипче.
Днес следобеда нямах работа и му избацах джойстика. Трябва да направя от другата страна и ръчката за управление на двигателя, някви конзоли да им спретна и на двете, може би още малко текстил по стените на кабината, че ми хареса как се получи по седалката контраста твърдо-меко - и щя е броя готова.
Опс излъгах, фанара също не съм почвал отвътре. Там няква панелировка ще му направя подобна на вътешната страна на капаците на колесниците.
ииииии после голямто доббрютро - маторя почвам.

Profile  

PostPosted: Sat Jun 13, 2020 8:07 pm 
потребител.

аз обаче тъпо и упорито си го продължавам. Напоследък уча разни неща за правене на синематици, та надявам се някой ден ако го завърша - да си е филмче.
Затуй - трябва си му пилот. Нахвърлях тука едно извънземно, още е уип

отделно - че в процеса на правенето на цялото нещо - ми дойдоха едни идеи за още по-оптимизиран уоркфлоу за свръхгладък хард сърфис, който още не съм го дефинирал финално - но като анонс - позволява комбиниране на зибръш скълптинг със свръхгладките техники в Блендер.

Profile  

PostPosted: Sun Jul 12, 2020 12:40 pm 
потребител

Поредното хубаво нещо от Пикер :) Браво,братле,много радва

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours