All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Общи съобръжения от организаторите на конкурса.
PostPosted: Tue Dec 03, 2013 3:50 pm 
потребител.

Този конкурс беше интересен експеримент за мен.
Видяха се много интересни идеи, някои от тях крайно хумористични дори, някои с дълбоки естетически качества.

за 2Dтата - много слабо участие. bamzevil не си завърши jetBike-а, Нико Стоянов - не си завърши rumbler-а си. От зад кулисите знам че Нико е за бой, защото всъщност има почти завършена илюстрация и заради чист мързел не си приключи нещата в срок ;)

за 3Dтата:

Съжелявам, че DADimitrov (>цък<) не завърши работата си. Беше тръгнал много добре, и с тази орнаментика и пропорции си беше един от най-сериозните фаворити за наградата. Все пак се надявам някой ден да я видя завършена.

Феликс - за бой си пич. >Работата ти< е страхотна, персонажът ти също - и как можа да не го завършиш?! начииииии... !
Същото важи и за Генко. Четете ги тия правила бе хора ;) Иначе респект и на тебе за машинките, много готини, еваларка :)

>FockPegasus3000<. 8) Толкова се хилих като го видях за сефте :lol:
И после нищо. Пич... трябваше да го завършиш :/

solid_snake, >работата ти< както каза един от журито (не помня кой) е много добре изпълнена, но е по-скоро упражнение по моделинг, отколкото проработка на концепт. Без да се обиждаш - наложи се да дадем предпочитание на по-авторско насочените работи :) - иначе браво!

Stoimen - >при теб< много ми хареса че имаш много ясно дефинирана идея за това какво трябва да правиш. Лично аз съм забелязал, когато измислям концепти за машини, че е много полезно човек да си направи и разпише предварително сетинга и историята на нещото - това в последстие улеснява много работата по концепта.
Мисля обаче че трябваше чисто дизайнерски още да изследваш интересни форми и маси за получаване на наистина силни силуети. Успех следващия път.

Мисисипи - >работата ти< се размина с победата НА КОСЪМ. Бяхте на кантар победителя доста дълго време. В крайна сметка оказа влияние това, че имаше забележки към моделинга (тука колегите 3дта да си кажат;) ) както и това, че си ползвал за финалната илюстрация чужда картина. Не че е забранено, но победителят може да е само един, имаш лично от мен една бира :)

@Peter_Iliev - Преди да се възгордееш много - да ти сипна и на тебе купичка храна :) - >Работата ти< има много качества, но има и кусури. Ясен прост стремителен дизайн, аз харесвам такива. Както беше казал един авиоконструктор, ако един самолет е красив, той ще лети добре. Добра презентационна графика - допълнителен бонус. Ама не си пуснал текстово описание бе пич... Каква е тази машина, какво представлява, къде се използва... ;)
Конкретно по дизайна - със сигурност бих искал да видя доста повече детайл по централната част на машината, люкове, шевове, ламарини и т.н. Със сигурност и бих искал да видя по-интересна цветна схема, ала формула 1 например, или пък някакъв камуфлаж... не е лошо да има хром, ама ако погледнеш 50таските автомобили - хромът взаимодейства добре с цветни елементи, малко скучно стои сам... освен ако не си искал да направиш спортната машина на принцеса Амидала де.

толкова от мен. извинявам се ако някого съм забравил, не е нарочно, просто съм си тъп :)

Profile  

Post subject: Re: Общи съобръжения от организаторите на конкурса.
PostPosted: Tue Dec 03, 2013 5:44 pm 
модератор

Моята гледна точка (само за 3D-тата), подред на номерата:

Genko3D - Баце, Щ+Щ ! Доста яка идея, ама си я отстрелял за половин час, максимум ! Знам как работиш, знам колко можеш, но това е като работа в междучасието ! Много потенциал, ама незавършено !

Solid_Snake - приличен моделинг, приличен детайл, но ако и идеята беше твоя.... И при теб "финалния" рендер стои недовършен, но общо взето - добра работа !

Stoimen - За човек, общо взето, нов във форума - много добро включване ! Концептуалната разработка ми харесва, посочил си идеи и вдъхновения, направил си си проекции и техническо и дизайнерско обосноваване - дотук - идеално ! Откъм техническа страна моделинга ти обаче е на доста базово ниво, и като цяло инженерния дизайн ти куца.
Обещаващо - дерзай напред !

Mississippi - Разкошна идея и много добра реализация ! Още на първата картинка ме впечатли, но надолу се изложи с моделинга - явно идеите ти за момента са по- големи от моделинг-възможностите ! Доста дискутирахме теб за победител, но наистина се размина на косъм, с омазаните ти заоблени повърхнини ! Текстурирането накрая също носи куп критики. Поздравления за сложния модел (при всичките му кусури) и за това че го завърши, макар и с чужд фон (на който твоя модел обаче бледнее). Успех следващия път, и една бира наживо от мен !

Animiter - Много интересна идея, но не видях идейна разработка - какво е това, как работи, защо изглежда ТОЧНО така ! Що не четете условията ?

BesnotoPse - Е НЕМА такава щура идея ! Ама пак - няма обяснения, няма нищо завършено... почна с гръм и трясък и дотам !

-=FeLiX=- - пич, за прибиванье си ! Беше ми фаворит дълго време, ама на финала се усра като малорадска биволица - до плешките ! Тоест - и финал нямаше, а знам че си го завършил. Гледайте го тоя календар бе !
Ти си ГЛОБЕН една бира, за излъгани очаквания ! Вземи го постни поне финалното, ей така - за протокола !

DADimitrov - също дълговременен мой фаворит - много добра идея, много добро изпълнение, особено като се заигра с орнаментите, ама и ти умря на средата, че даже и последните картинки не се виждат...

LOC - много харесвам стила ти, но да беше направил нещо... Явно са те затрупали с работа.

Dechko - Много добро моделче, доста бързо го отхвърли, че даже и на финални картинки ! Но много постно бе брат - за гейм се е утрепало, много е профи, ама ми се щеше да видя повече детайл и повече положен труд !

Twi - Много обещаващо начало... и - до там ! Явно много ви гърчат на работа !

Peter_Iliev - Работата ти, без да блести особено, има всички възложени условия - имаш концепт, имаш дизайнерска идея, имаш аеродинамика, пуснал си WIP-картинки и най-важното - си го завършил !
Печелиш, но след доста дискусии и "на долна граница" ! Ти си единствения, отговорил на всички условия, но с минималното ! Честно казано, очаквах от победителя да покаже по-детайлна работа и да спечели безкомпромисно !
Ако си беше написал и откъде си, да знаем как да ти пратим бирите...

Като цяло, имам смесени чувства от конкурса. За трагедията на 2D представянето не ми се говори, но от 3D-тата очаквах повече ! Имаше достатъчно участия с доста добри идеи, но на финала - НИЩО !
Баси, да дава някой 100 бири и да няма кой да ги вземе !
Ако трябваше да избирам победител изобщо от постовете - това е Piker. Един художник сложи целия 3D форум в малкия си джоб ! Да не говорим, че в 3D-подложката на другия художник - niko_stoyanov има повече моделинг отколкото в доста от 3D-работите. Срамота !

Но пък от друга страна - явно толкова си можем, или толкова имаме желание.

На победителя - Peter_Iliev - Честито !, а на останалите участници - другия път - по-сериозно! Знам, че можете !

15 години GameDev - 15 години цирк !

http://www.youtube.com/user/demiurg3D/videos

Profile  

PostPosted: Wed Dec 04, 2013 11:24 am 
потребител

Пичове, благодаря за критиките - адски ме нахъсахте да се заема сериозно с 3D (това го отлагам от няколко години). Без да искам да се оправдавам, защото и аз самият виждам грешките но като за втори полузавършен проект в моята практика (всичко си го приех на майтап), не очаквах, че ще събуди спорове и интерес на финалната права.

Още веднъж благодаря и успехи на всички от тайфата.

Profile  

PostPosted: Wed Dec 04, 2013 12:40 pm 
потребител.

Еми в такъв случай - очаквай следващият "Сто Бири" ;)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours