All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Малко интериори за оценяване :)
PostPosted: Fri Aug 25, 2017 7:19 pm 
потребител

Здравейте, исках да попитам за мнение и критики на няколко интериора, който са рандом изнамерени и преправени от гугъл, или пък от различни фирми, на който съм разглеждал работи. Исках да се поопражнявам и да подготвя няколко неща за портфолио, та исках да попитам за малко критики.

Нямам много post production на снимките, че отдавна не съм се занимавал с фотошопа и тепърва преговарям неща. Повечето неща съм ги моделирал аз, други естествено съм нахвърлял от готови колекций.

Материялите са изцяло мой. Светлината... вие ще дадете мнение :Д

Мерси предварително :Д

Bathroom

Image

Living Room

Image

Image

Living Room 2

Image

Kitchen 1

Image

Kitchen 2

Image

Profile E-mail  

Post subject: Re: Малко интериори за оценяване :)
PostPosted: Mon Aug 28, 2017 9:13 pm 
потребител

Поздравления. Доста са приятни :). Китчен 1 и 2 може би ми харесаха най-много :).

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Aug 29, 2017 9:25 pm 
потребител

Преди няколко дена като прочетох и мислех да не пиша, ма гледам водата хептен застоя - та да не си помисли пича че не са добре нещата - добре са... осветлението търпи малко повечко реализъм по ръбовете на тавана, ама то така е със АО на вирея...

Мене ме грабна кухнята с чайника - въобще архитектурната визуалиализация ми дийства на психиката точно толкова изкуствено, колкото и цици със силикон - ужас и безумие... Та тая кухня малко по-човешки изглежда, предполагам поради шарката на гранита по плотовете ли де да знам...

Ще ми се да видя някой интериор ама не лъскав, доколкото сам каза че си правиш материалите, е така нещичко ако ще по-просто, ма да си има мръсотийка и износване. Може и стари неща, тука не е жури и класация, само пасивно наблюдение от случайно регнали се полуживи

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Aug 29, 2017 11:22 pm 
потребител

това със случайно регналите се полуживи беше отлично :D

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Aug 30, 2017 8:05 pm 
потребител

Грешка на езика, бях подпил снощи... искал съм да кажа не 'случайно регнали се', а 'случайно логнали се', полуживи #-o

Имам един въпрос към автора, пък и към всички... С какъв обектив снимате тея визуализации? Човешкото око е 35mm, но понякога дори с 35mm не може да се 'хване' някой изглед и се налага по-широкоъгълно стъкло (говоря за снимане с апарат, не 3D). От друга страна по мои наблюдения визуализациите никъде няма даже грам изкривяване на перспективата, което подсказва доста над 35mm в болшинството от случаите. Или снимане от отвън през стените? И почти никакво боке - то ясно, че се иска да се види всичкото дитейл, ама не е баш реалистично.

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Aug 31, 2017 5:04 pm 
потребител

Здравейте

Мерси за критиките, по принцип, не са някакви крайни рендери. Имам ги от месец принтнати в нас и си гледам и дооправям. Сменил съм малко материалите и съм сложил повечко интересни неща с vraydirt. в тези нямам грам дърт, не съм искал да слагам първоначално, знаех че трябва де, за да може да разчупи малко цвета и материалите като цяло.

Когато вече ги привърша тотално, ще постна пак. Занимавам се от буквално и няма половин година с тези визуализаций, че ми харесва много и сега постоянно уча и гледам уроци да попия неща и да пробвам. Иначе от години си цъкам на макса, ама съм си моделирвал за хоби и нищо кой знае какво сериозно.

Отностно камерата, да кажа честно не съм се замислял много много в настройките или пък да съм се придържал така към някой закони на фотографията. Най вече съм я поставял така, че да ми е кеф на мен.

Естествено важно е да се спазват някой неща. По принцип относно сензора, не падам по 24 или не вдигам над 50. Даже като се замисля, в повечето случай се придържам към 34 или 36мм сензор и от 50 до 80 focal lenght на ленса, придружавайки го с някой интересен aspect ratio.

Отностно depth of field-a, засега се въздържам много много от него, бих го използвал за интересни close-up снимки.

Ето един друг рендър, където направих онзи ден и тук поне сложих дърт.
За жалост съм доста куц в фотошопа и слагам и настройвам малко неща. Живи и здрави лека полека се учи, желание да има..

Cheers :D

Image

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Sep 01, 2017 12:28 am 
потребител

Наздраве първо, да!

Единствено пиша щото каза за фотошопа че не ръчкаш много... Има в него във филтрите FILTERS --> BLUR --> LENS BLUR и там можеш да си посочиш експортната картинка Z-depth и си правиш боке на корем, за части от секундата, щото рендетата по някаква причина се мотат твърде... Ако ти харесва идеята за истински и/или арт бокета на 3D сцени, има един плъгин DOF Master за фотошопа, дето е толкова як, че кърти не мивки ми не знам...
Тва ренде-програмистите как не са сложили още елементарна функция кат фотошопната не знам... явно корпоративното мислене е овчо такова. А още по-яко е ако човек се занимава чат-пат с фотография, да прочете фака на доф-мастъра - аз от там се уча как да хаквам обективи. Не че ми се баш получава всичко, ама пълзим напреде...

Наздраве еще раз (Cheerz по нашенски)

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours