All times are UTC + 2 hours

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 48 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Mon Jun 20, 2005 7:28 pm 
потребител.

Zager wrote:
NURBOS wrote:
...идеята с чукчето не се вписва с изискванията...

...така е. Не че е толкова важно (не съм го и обяснил по-рано), но... ядката не се реже или раздробява нарочно никога, защото при чупенето така или иначе това се случва, а цената на ядката се определя от размера, т.е. ако имаше технологиа за вадене на цялата ядка нямаше да има нужда от други фракции.
Успех!

az qvno sam mnogo tap i trqbva mnogo da mi se obesnqva,4erupkata da ne q 4upq ,da ne q reja e ko da q prq be adjeba :cry: sega 4uka li e problema ili 4upeneto

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Mon Jun 20, 2005 7:49 pm 
модератор

ee tuk mai ima myasto edna robo raka koyato vnimatelno poddarza orehu - a otstrani edna mini robo rezachka go obryazva - dvete poluvinki
druga raka vdiga ednata cherupka i treta robo raka vadi yadkata i ya postavya na potochna liniya :)

i tova celoto v super clean sreda :)
vse edno se proizvezdat chipove :)

shoto to na vishki ni e yasno che baba na selo i ciganite gi chupat orehite za yadki ama za TV komersial ne varvi da se probutva ideyata "Sazdadeno s tradiciya - tai kakto samo baba go moze"

uspeh

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jun 20, 2005 7:53 pm 
потребител.

Zager говори за ядката, не за черупката, черупката се чупи нарочно за да извадиш ядката, а ядката се чупи при ваденето, просто защото е трудно да я изкараш цяла. А пък ти - бой с чука ;))

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Mon Jun 20, 2005 8:37 pm 
потребител.

м-да ,да си признная мистерията по разфасоването на тоя орех стана пълно,пак аз лично почвам да се чувствам като полу-идиот и да си призная трудничко си е да правиш нещо с подобно чувство,като погледнах колко приказки (почти като при адвокатите)и никъде е дадена точна спецификация,черупката се чупи или не,с instrument или без такъв и т.н за ядката и другите например визуализациите-имаме RGB за фон,но под ще има ли или не,да има ли сенки или не,отражение по пода допуска ли се и т.н

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Mon Jun 20, 2005 10:24 pm 
модератор

///офф за ко се обадих за тоя чук///

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 21, 2005 2:14 am 
потребител.

gledai da izglejda ..... nemoga da namerq dumata, no neshto kato prirodno, da izglejda normalno, kato estestven hod na sybitqta. V momenta e kat qdka camicadze, to ne udrqt, no ne q razcepvat, napravo i e...vat m...ta. :P

P.S. nali se setshtash che tova e konstruktivna kritika, a ne s cel da te nakyrni

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 21, 2005 5:53 am 
потребител.

Whitehell wrote:
gledai da izglejda ..... nemoga da namerq dumata, no neshto kato prirodno, da izglejda normalno, kato estestven hod na sybitqta. V momenta e kat qdka camicadze, to ne udrqt, no ne q razcepvat, napravo i e...vat m...ta. :P

P.S. nali se setshtash che tova e konstruktivna kritika, a ne s cel da te nakyrni

Ami, nqma po-estestveno ot tova oreha da padne ot dyrvoto, da se udari v glavata na nqkoe ku4e koeto tykmo prepikava dyrvoto i da se s4upqt (i dvete: oreha i glavata na ku4eto). Kak vi se vijda? Ako mojeh tova koeto vie mojehte tova 6tqh da napravq :) :lol: :lol: :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 21, 2005 8:22 am 
потребител.

korekciq,zna4i oreha pada ot darvoto-napukva se , pretakulva se i se razpata
:lol: (kato se zamislq kak 4ovek na vsqka glupost,koqto napravi uspqva da nameri logi4no obesnenie) :lol: :lol: ,vsa6tnost kakto i da si go go obqsnqvame si izglejda kato izmukano ot prasti,i az go raglejdam kato edin vid prezentaciq pokazva6ta detailite na proizvodstveniq proces (qvno dosta na grubo ot realniq)

http://marin3dbg.pochta.ru/opex2.avi

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 21, 2005 9:50 am 
модератор

Поработи сериозно в/у анимацията..много е насечена...нестествена...тук мисля, че всичко трябва да е плавно и приятно за гледане, без да има стряскащи елементи и т.н Според мен ще е по добре след като се счупи черупката да не остава в кадър...по този начин зрителя ще се концентрира в/у следващия етап от процеса.
Успех!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 21, 2005 10:12 am 
потребител.

За съжаление ъпдейта ти се състои предимно в разкарване на оня зверски примитив и още малко.Ако търсиш по удачен концепт мисля, че трябва да си видиш първо композицията.Така както си ги разположил нещата изобщо не се вписват във формата:
Сцената ти е смъкната яко надолу,предметите се малеят в големите ПРАЗНИ пространства от горе и страни.
Мисля,че би могъл да разчупиш скуката с дв-ие на камерата или повече камери и неща от тоя сорт, които ще те насочат към верния
път. И непременно си виж ключовете че дв-ията ти са много първични.Няма смисъл да е трескаш така ядката.
За черупката:Вместо от хубавата черупка да станат хубави парчета стават едни плоски и ръбави 3д обекти.
Казвам го защото ме кефи как работиш-бързо и организирано, и ако
приемеш съветите ще е за добро според мен.Успех

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 21, 2005 10:34 am 
потребител.

благодаря за съветите,на мен ми е наистина трудно защото правя нещо нереално и съм объркан :( ,
но поне това мога да обесня,--насечена е защото исках да подчертае отделните етапи,плавно падане на ядката става неестествено после раздробяването,парчетата мога да ги направя каквито си искам разбира се -аз няколко пъти чупих орех и черупката се чупи именно така на остри и тънки парчета (това даже е и единственото в което сам сигорен май),движението на камерите -от опит знам че е ноj с две остриета и при такъв малък формат е по скоро минус,

това разбира се си е мойто виждане,мога и да добавя такива неща се приемат чисто индивидуално и всеки един на форума ще даде различно мнение,но както казах при комересиялен проект се равняваш по визията на клиента си,в нашия случаи остава само да се надяваме че някои ще уцели неговата :lol:

успех

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 21, 2005 12:12 pm 
потребител.

ima nekvi stranni senki tam kydeto padat "pieces", dori i v nachaloto

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 21, 2005 12:42 pm 
потребител.

Whitehell wrote:
ima nekvi stranni senki tam kydeto padat "pieces", dori i v nachaloto

vidqh gi no za v momenta ne te sa mo problema :lol:

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 25, 2005 5:25 pm 
потребител.

cqla sedmica q mislih taq pu6tina i re6ih 4e e normalno i prirodno da padnat ot edno darvo dva orexa :lol: na taq baza drapnah dnes edna animaciq,sega iskam da poqsnq -tq vse o6te e zle osobeno pri podhvarlqneto i padaneto na 1/4 i pieces,no 6te se radvam na komentar kak e kato ideq :)

http://marin3dbg.pochta.ru/opexF-2.avi

Last edited by render on Mon Jun 27, 2005 6:44 pm, edited 1 time in total.

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 25, 2005 6:15 pm 
потребител.

Ami 4e e zle zle e... Moje da pusne6 i kamerata da go gleda otdolu kak pada i to da se priblijava ogolemqvaiki se , v posledniq moment da se drupne i da go vidi kak se razmazva ... primerno

Profile  

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 48 posts ] 

All times are UTC + 2 hours