All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: Привличане на 3d дизайнер за съвместен проект.
PostPosted: Thu Mar 25, 2021 6:57 pm 
потребител

При контакт ти не се заразяваш, а само ставаш преносител на вируса! Както отбелязваш може би имаш предвид само това "хората дори и без да се усетят докосват лицето, очите и устата си многократно през деня", което за мен определено не важи (целият ден ми е ужасно гнус от ръцете ми, а само когато ям вкъщи съм спокоен, след като съм се измил; е пак е проблемно, защото пак пипам нещо с недоказана чистота и трябва непрекъснато да ходя да се мия), но наистина за другите хора е проблем. Вероятно идеята с дезинфектантите на входовете трябва да се подобри. Ванички пълни с етилов спирт и всеки си кваси ръцете задължително и след това ги трие в циклични кърпи (как само звучи - говоря за технология, която съм ползвал преди 15 години на едно място). Триенето на дръжките на количките също може лесно да се осигури.

При всички случаи количеството зараза от допир всъщност е доста по-малко от това да дишаш достатъчно застоял въздух бъчкан с вируси. Ето защо лекари с две маски и шлемове също се заразяват (разказват случай по телевизията), а те за ръцете си внимават естествено. Както направихме сравнението с пръдн*** преди време, то колко такава остава по дръжките, че после да можеш и да я помиришеш от ръцете си...

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Mar 26, 2021 10:53 am 
потребител

BOBl wrote:
3D_2016 wrote:
Има една единствена прична да не съм конструирал такава количка - не знам как да направя прозрачен материал в 3D Max :D

:wink: Цък: https://www.youtube.com/results?search_ ... t+material

Повечето са с някаква допълнителна програма, наречена V-Ray, а и без нея 3D Mаx-a ми е достатъчно труден.

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Mar 26, 2021 11:21 am 
потребител

3D модела вероятно ти трябва за презентации пред инвеститори, но по-важно е тези господа и дами да ги убедиш във фунционалността на една такава количка.
Скица и елементарен модел ще ти свършат работа, като видят печалбата, те си имат дизайнери, проектанти, инженери, производствени машини и т.н. :D

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Mar 26, 2021 5:40 pm 
потребител

javor wrote:
При контакт ти не се заразяваш, а само ставаш преносител на вируса! Както отбелязваш може би имаш предвид само това "хората дори и без да се усетят докосват лицето, очите и устата си многократно през деня", което за мен определено не важи (целият ден ми е ужасно гнус от ръцете ми, а само когато ям вкъщи съм спокоен, след като съм се измил; е пак е проблемно, защото пак пипам нещо с недоказана чистота и трябва непрекъснато да ходя да се мия), но наистина за другите хора е проблем. Вероятно идеята с дезинфектантите на входовете трябва да се подобри. Ванички пълни с етилов спирт и всеки си кваси ръцете задължително и след това ги трие в циклични кърпи (как само звучи - говоря за технология, която съм ползвал преди 15 години на едно място). Триенето на дръжките на количките също може лесно да се осигури.

При всички случаи количеството зараза от допир всъщност е доста по-малко от това да дишаш достатъчно застоял въздух бъчкан с вируси. Ето защо лекари с две маски и шлемове също се заразяват (разказват случай по телевизията), а те за ръцете си внимават естествено. Както направихме сравнението с пръдн*** преди време, то колко такава остава по дръжките, че после да можеш и да я помиришеш от ръцете си...

Както писах и по-горе, почти всички хора ежедневно докосват лицето и очите си многократно, дори без да им прави впечатление. Заразата навлиза в кръвта през носа, устата, очите (слъзните канали) и кожата (например място с леко ожулване, рана и т.н.).
Кожата не предпазва от заразяване! Отделно, че колкото и човек да мие ръцете си, все пак с тях докосва всякакви дръжки, документи, пари, банкови карти, телефона си (който е доказан носител на много вируси, ако не се чисти редовно) и други предмети. вирус може да полепне по кожата на ръцете и посредством недобро боравене с ръкавици, например при свалянето на такива, с които са пипани заразени повърхности. Достатъчно е просто при свалянето да хванеш с ръка ръкавицата там, където по нея има вирус.
Когато човек пазарува от магазина, там много от хранителните продукти са изложени на своден достъп (допир) от страна на всички пазаруващи. Достатъчно е един заразен да пипне някаква опаковка, за да остави вирус по нея и друг след него лесно може да го прихване, чрез допир и последващо докосване на лицето си. А за пазарските колички и кошници в магазините вече споменах. В много от магазините дори не са си направили труда да ги почистят, въпреки уверенията и указаниятана властите, че трябва да се прави по няколко пъти дневно. Редовно виждам кирливи кошници по големите вериги, до степен да са тъмни от мръсотия. :lol:
Проблемът не е, че е невъзможно да се поддържа по-голяма чистота на много от повърхностите в ежедневието ни, особено по магазините и в обществените сгради и превозни средства, където има естествено струпване на големи маси хора. Проблемът е, че всичко се прави през пръсти с цел отбиване на номера. И се залага преди всичко на носене на задушаващи, изпотяващи и създаващи вирусна среда маски. :roll:

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Mar 27, 2021 12:47 pm 
потребител

3D_2016 wrote:
3D модела вероятно ти трябва за презентации пред инвеститори, но по-важно е тези господа и дами да ги убедиш във фунционалността на една такава количка.
Скица и елементарен модел ще ти свършат работа, като видят печалбата, те си имат дизайнери, проектанти, инженери, производствени машини и т.н. :D

Не е така. Инвеститорите са последното нещо, което трябва да търсиш в един проект. Идеята е за представяне пред заварчик ентусиаст. Ако му представя грозни 3D схеми правени от мен, то той няма да се впечатли. Съвсем различно е, ако види един перфектен 3D модел. Това е естествено първа стъпка - за да се насочат усилията към правенето на начален прототип.

BOBl имай предвид, че организмът си има имунна система, която лесно убива вируса. Проблемът е от количеството на влезлите вируси. Ако е твърде голямо, тогава има проблем, защото наличните съпротивителни сили на организма са ограничени, а нови се правят бавно.

Да с допир се пренася заразата, но площта която пипаш е едно многократно по-малко пространство от обема въздух, който непрекъснато вдишваш!!! Ако вирусът се е появил по дръжката на количката например, то след 6 потребителя с не мръсни ръце количеството останали по дръжката вируси са под 1%, т. е. нищожно количество. А след приемането на вируса по ръцете пак остава въпроса каква част от полепналите вируси отиват в устата и очите (като се чешеш не си облизваш цялата ръка). При вдишването на мръсен въздух, някак огромен процент директно се усвоява.

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Mar 27, 2021 4:01 pm 
потребител

javor wrote:
BOBl имай предвид, че организмът си има имунна система, която лесно убива вируса. Проблемът е от количеството на влезлите вируси. Ако е твърде голямо, тогава има проблем, защото наличните съпротивителни сили на организма са ограничени, а нови се правят бавно.

Да с допир се пренася заразата, но площта която пипаш е едно многократно по-малко пространство от обема въздух, който непрекъснато вдишваш!!! Ако вирусът се е появил по дръжката на количката например, то след 6 потребителя с не мръсни ръце количеството останали по дръжката вируси са под 1%, т. е. нищожно количество. А след приемането на вируса по ръцете пак остава въпроса каква част от полепналите вируси отиват в устата и очите (като се чешеш не си облизваш цялата ръка). При вдишването на мръсен въздух, някак огромен процент директно се усвоява.

Когато здрав човек е задължен от Закона да носи маска като вид предпазна мярка срещи вирус А, без да има среда за заразяване от него (ако помните, миналата година беше задължително да носим маска дори и като сме сами на стотици метри от други хора или сами в колата си, което е абсурд), то неговият организъм бива ПОСТОЯННО ПОДЛОЖЕН на необичайни за него:
- Повишена температура;
- Потене;
- Сълзене на очите и влошено зрение поради изпаренията на горещия дъх (особено за носещите диоптрични очила):
- Трудно дишане и насилствено натоварване на белите дробове;
- Нападения към имунната система от страна на създаващите се безброй други типове вируси, различни от вирус А (това кара имунната ни система да изнемощява от претоварена работа ежедневно).
- Изнервеност и физическо неудобство, породени от горните последствия от носенето на маска.

Затова и не съм съгласен, че имунната система е така успешна срещу малки количества от вирус А, ако тя е вече отслабена от носенето на маски. Една неподложена на постоянни нападения имунна система е по-силна, отколкото натоварената такава. Естествената работа на белите дробове (без да дишаш насила, поради задуха) и липсата на влажна среда около носната кухина, учите и устата (последствия от маската) са ключови за правилната работа на имунната система. :wink:

Между другото, човек може да се разболее от СПИН и много други болести дори и при най-малката възможна доза от причинителите им. Невинаги количеството на заразата е от значение, а способността на организма да се справя с нея!

Profile E-mail  

PostPosted: Sun Mar 28, 2021 7:51 am 
потребител

javor wrote:
3D_2016 wrote:
Идеята е за представяне пред заварчик ентусиаст...

Прототипите рядко са сполучливи от първия път. Ще ти трябва голям ентусиаст :D
Дано да успееш, любопитен съм да видя тази количка, дори да е само 3D модел.

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Mar 29, 2021 5:47 pm 
потребител

3D_2016 wrote:
javor wrote:
3D_2016 wrote:
Идеята е за представяне пред заварчик ентусиаст...

Прототипите рядко са сполучливи от първия път. Ще ти трябва голям ентусиаст :D
Дано да успееш, любопитен съм да видя тази количка, дори да е само 3D модел.

Е, то е ясно, че прототипът след като се създаде ще трябва да се преправя доста време, докато се получи приемливо. И аз се надявам да успея, но в момента съм само в състояние да чакам някой (3d дизайнер) да се появи. BOBl е зает, а други в темата не се появяват дори и коментирайки...

BOBl, напълно съм съгласен за носенето на маските, но не защото през въздухът не се предава голямо количество зараза, а защото почти не я спират, а и както отбелязваш те са и вредни. Точно затова мисля за такъв вид колички, които на практика ще пазят по-добре от носенето на маска, а няма да ти вредят и на здравето и на комфорта.

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Mar 30, 2021 6:27 pm 
потребител

Лошото е, че заради тъпите правителствени изисквания, които не лежат на никаква причинно-следствена връзка и са без мисъл за всичките отрицателни последствия от вредното носене на маска, дори и да си вътре в такава количка, опасан от някакви преградни стени, пак ще те задължават да носиш маска на лицето си.

А за моделирането - почти всеки с общи познания по някоя програма може да ти "издяла" моделчето на количката, но ще трябва да обмисляте внимателно доколко приложимо е всичко за производство. Картинки и зрелищни ефекти лесно се правят, но производството е "друга бира". :)

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Mar 31, 2021 7:11 am 
потребител

BOBl wrote:
А за моделирането - почти всеки с общи познания по някоя програма може да ти "издяла" моделчето на количката, но ще трябва да обмисляте внимателно доколко приложимо е всичко за производство. Картинки и зрелищни ефекти лесно се правят, но производството е "друга бира". :)

Почти всеки го може, но намирането на такъв човек е почти невъзможно...

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Mar 31, 2021 11:18 am 
потребител

javor wrote:
BOBl wrote:

Гледам старите теми, някога тук е имало 3D джедаи.
Сега няма и едно каре хора и май само аз качвам моите безумни проекти.
Ако извънземните посетят форума и ги видят, ще се спукат от смях :D

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Apr 01, 2021 5:08 am 
потребител

3D_2016 wrote:
javor wrote:
BOBl wrote:

Гледам старите теми, някога тук е имало 3D джедаи.
Сега няма и едно каре хора и май само аз качвам моите безумни проекти.
Ако извънземните посетят форума и ги видят, ще се спукат от смях :D

Джедаите някога си мислеха, че ще завладеят света, защото точно по този начин изглеждаше структурата на ранния интернет. По-късно осъзнаха, че са си едни дойни крави и ги е срам вече да си мисля подобни неща. Това между другото важи за всички професии и хора, а такива опити като на теб и на мен са обречени на неуспех, защото сам човек е гарантирано, че до никъде не може да стигне.

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Apr 01, 2021 10:14 am 
потребител

Дори и в най-сложния проект, винаги в началото има един човек, после могат да станат хиляди и стотици хиляди.

Имам познат с три дъщери и на въпроса, кога ще направи момче, отговаря, че сам човек толкова може :D

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ] 

All times are UTC + 2 hours