All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: Работна станция или нова машина?
PostPosted: Sat Dec 16, 2017 8:04 am 
потребител

HP Z820v2 WS 2x Xeon E5-2696v2 64GB RAM 256GB SSD K4000 DVD RRW W7
2850,00EUR

погледни си цената ( машината е добра но ако ми я дадеш на тази цена но в БГ левове !!! ) иначе цената излиза по скъпа от един Ryzen 1950 x с хубава видеокарта ... !!!! а за кой от двата е по бърз не ще и дума ...

макар и да съм фен на XEON и на дву процесорни машини истината в момента е че спрямо тези цени и параметри Ryzen 1950 x е по добре ... така че не ми излизай с номера че процесора на Ryzen 1950 x бил скъп .. скъп ама нов и по бърз от горепосочената конфигурация на HP Z820v2 WS 2x Xeon E5-2696v2 ( 2850,00EUR ) !!!!!!!!! ко праим ... а ако изгърми ... тряя те търся да копаш градинката след тва .... точките на Ryzen 1950 x ( 3365 ) и на HP Z820v2 ( 3229 )

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Dec 16, 2017 3:11 pm 
потребител

Anisher wrote:

другото което ме дразни скъпо ги давате машините  така че ако разликата в цената не е 1/3  не си заслужава поради фактите по горе ....

Мога да кажа че като цяло цените са добри. Машините които ги доставям по поръчка са като нови. Покажи ми в БГ пазара по добри цени и веднага ги свалям.
От 9 години съм в индустрията и съм ползвал какъв ли не хардуер. От 5 години ползвам само втора употреба марков корпоративен хардуер. Ако правиш рендери, колкото за занимание и не са по 9000х6000 пиксела каквото и да ползваш, все става, но при всички други случаи ти трябва надеждна машина която няма да сгъне след 1 седмица 100 процента натоварване.
Повечето които ги купуват ги ползват предимно за рендери за билборд или клипове които се рендят по седмица и половина две. Веднъж пуснат бач рендера и забравяш. Това при сглобените машини го няма.
Относно гаранцията, не я давам защото ще оскъпи цената, просто няма как. Дай +12 процента и ще имаш година гаранция, дай плюс 20 процента и имаш за две.
От шестте машини които ползвам в момента, които са купени от същото място и една нямам проблемна, като 4 от тях са на по 4 години, 2 по на 2 години.

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Dec 16, 2017 6:05 pm 
потребител

Кой какво къде ще копа да не те е грижа като са ти дали гаранция.
Доколкото за цена в левове, намери ми на такава и веднага поръчвам два броя.
Доколкото до бързината, в никой от постовете не съм казал че ще е по бърз. Казвам че ще е по надежден за продължителни натоварвания.
Нема сми да си чешем езиците, зорла стока не се продава.

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Dec 16, 2017 11:34 pm 
потребител

първо ако кажа че ще копаш ... значи ще копаш разбира се този урок няма как от тук да го научиш но времето е пред нас ....

цените са високи ... гаранция франция чупи се нещо и кво правим ( идваш и копаш ) тва е истината ...

лично аз моята машина си я взех от Квант сервиз и както казах съм много доволен не рендя по две седмици а по два месеца :) но да не задълбаваме тук

90 % тук не рендят като луди по 8000 - 20 000 фрейма .. за това варианта с новата машина която е и по - бърза е в пъти по добър ...

машина на старо без значение каква която спрямо аналога си не е 1/3 по евтина е нерентабилно да се купува ....трябва да си глупак това е истината а ти мой да ми се пънеш колкото искаш

Profile E-mail  

PostPosted: Sun Dec 17, 2017 6:54 pm 
потребител.

Здравейте,
С риск да изглежда нахално, ама ми се струва, че за големи скъпотии става дума дето трябва да бачкаш, за да ги изплащаш.
В момента скоростта на продукцията се определя от концентрацията на човека, а не от железарията и софта. Те са толкова развити, че можеш да караш 10 години и да си свиркаш.

Взимаш втора ръка, но ефтино и не мислиш за гаранцията. Троши се - хвърляш.

Z600, 48 ram (неможе повече), 500 standard HDD, gtx1060 6gb
Dual X5675
----------------
Под 1500 лева!

Всичко ще ти лети и пари ще са ти останали.

Успех!

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Dec 18, 2017 11:47 am 
потребител

rush - съгласен съм с теб с Lenovo съм двупроцесорно на старо но дойде като нов и го взех много изгодно ... въпроса е че цените който са за рециклирани стари машини са равностойни на чисто нова с същата мощност ако не и по голяма ... а всички знаем че от новото ( което има и гаранция на компонентите ) по добро няма .. ако цената беше 1/3 или 1/2 поне бива ....абе няма да се повтарям всеки си има мнение .. нали за това са тези форуми да се обсъжда ...

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ] 

All times are UTC + 2 hours