All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 203 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: "КРУМ"
PostPosted: Sat Nov 29, 2014 2:14 pm 
потребител

Понеже не съм описвал на български какво е Крум, сега го правя
Представлява яко млатене с всякакви чудовища в трето лице.
Ти си Крумчо, който се прибира в селцето си Надарево, и го заварва цялото разрушено и всичките му близки отвлечени. Крумчо решава да ходи да покаже на тия дето са го направили, че много са сгрешили и не знаят с кого си имат работа.
За разлика от други hack'n slash игри в КРУМ последното нещо което трябва да правите е да цъкате нон-стоп "удър", тъй като в битките има много тактика и трябва да знаеш кога да нападаш и кога да блокираш.Има и доста комбота
Приключението се развива в няколко напълно различни свята - от "Омагьосаната Гора" до "Вулканите на Стара Планина",(не че има вулкани в Стара планина, ма то и орки бойци няма )

На страницата в стийм има видея и картинки, ще се радвам ако ви хареса да я подкрепите с едно ДА.

Profile  

PostPosted: Thu Dec 04, 2014 12:34 am 
потребител.

Страхотна работа, спомням си още първите постове, когато играта беше почти празна. Извървял си дълъг път и си свършил ужасно много неща. Цъкнах едно лайк, в клюкарника и споделих. За Стеам нямам регистрация и мисля че трябваше да купиш нещо за да гласуваш, там няма да мога да те подкрепя. В Indiegogo ще дам едно рамо, с малък принос.

Това е от мен. Успех!

Profile  

PostPosted: Sun Dec 07, 2014 4:56 pm 
потребител

Аз не мога да гласувам, тъй като не ползвам "Steam" и "Indiegogo", но те подкрепям в начинанието ти и се радвам, че упорито се учиш и стараеш вече толкова години за постигането на мечтата си да направиш собствена игра, и то на българска тематика! :) Извървял си немалък път в развитието си (и аз следя играта още от зародиш) и се вижда как играта вече е придобила по-завършен вид. Успех в "Indiegogo"! :)

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Dec 09, 2014 12:03 am 
потребител

Благодаря, незнам дали ще има успех индигого кампанията(по-скоро не), но благодарение на нея научавам много неща за маркетинга и рекламата.

А ето и нещо интересно - на скоро дадох интервю за играта в NEXTTV предването по BoxTV за игри:
[youtube]http://youtu.be/rkXAb9ppdWI?list=PLsu1e8m7Y8sP0TzqBjQR1zEELQmI_hrPM[/youtube]

Profile  

PostPosted: Fri Dec 19, 2014 3:23 am 
потребител

Ето някои съвети, които, мисля, ще ти бъдат от полза и ти гарантирам, че ако ги въведеш в играта, 99% ще хората ще са много доволни от тях. :)

1. В момента, когато героят види противник, докато си върви и се чува спокойна музика, трябва да се чува някакво прискърцване в стил филм на ужасите. И едва тогава да се чува по-забързаната музика с българско звучене. С това прискърцване ще се създаде отлично пресъздаване на внезапното напрежение и изненада, предшестващо битката.
Още по-добра и разнообразна атмосфера при игра би се получила, ако при забелязване на противник още отдалече, при последващото приближаване до него, понякога (на случаен принцип) да се чува не забързаната българска музика, а просто спокойната мелодия до момента да се заглуши постепенно и да останат чуваеми единствено звуците от оръжията и виковете на главния герой и противника/ците. За да се получи и момент на напрежение, може все пак да включиш и забързаната българска музика тогава, когато героят ни понесе поне 20-30% щета, което ще е хем знак за играча, че трябва да внимава, хем и да повиши чувството за приток на адреналин.

2. Промени поведението на камерата така, че... :
а) ... при гледане напред да можем да виждаме тялото на героя до средата на прасците (но не и ходилата му);
б) ... при гледане нагоре да можем да виждаме героя в по-близък план (както е в момента, до гърба, но не по-надолу). Това ще позволи камерата хем да е малко по-близо, за да виждаме по-добре това, което героят гледа нагоре, хем и да се създаде усещане за съсредоточаване върху гледката, вместо върху героя;
в) при гледане надолу да виждаме цялото тяло на героя, плюс поне още половин-един метър зад ходилата му.

В общи линии, камерата трябва да я закачиш малко над- и зад главата на героя, като добавиш и плавна промяна на фокусирането според ъгъла ѝ на наклон. Нещо като показаното на тази картинка:
http://i.imgur.com/bBFqMzQ.png
Ако добавиш и клавиш за бърза смяна на три различни отдалечености на камерата, още по-добре (нормална, близка, далечна). Има хора, които ще предпочетат да виждат героя в по-близък план, а други пък ще искат да имат по-добър обзор около героя, съответно да го виждат по-отдалече през цялото време.

3. Направи виковете на героя на случаен принцип, за да не са толкова повторяеми. Не е необходимо той да вика при всеки замах. Може да се пропуска всяко трето викане/пъшкане, когато ударите са изпълнени бързо един след друг.

4. Удари след скок - ритник в лицето на противника или скок и разсичане с брадвата отгоре-надолу. Добре би било, ако при скок камерата леко се отдалечава, за да виждаме по-добре около героя.

5. Противниците в момента се обръщат към героя и в повечето време парират удари, понякога замахват. Направи битките малко по-предизвикателни, но не с увеличаване на противниковата щета, а с по-раздвижени противници, които заобикалят странично, или понякога леко се отдръпват, за да нападнат (което в този миг е предпоставка тактически да се отместиш странично и да нападнеш отстрани или в гръб вече нападналият противник).

6. Понамали това сияние (bloom или каквото там ползваш като ефект), понеже е леко натрапливо в момента, сякаш цялата картина е размазана, и се получава напрягане и по-бърза умора за очите.

7. Не съм пробвал играта в последните ѝ издания, но ако липсват български менюта - добави ги. :) Ако ти трябва помощ за правилните преводи на български език, свиркай. Например: "hack and slash" = "кълцалка", "beat 'em up" = "тупалка", "level" = "ниво", и т.н.

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Dec 20, 2014 8:25 am 
потребител

Направих малко допълнение към точка 1 горе. :)

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Dec 20, 2014 8:27 pm 
потребител

Благодаря за фийдбак-а!
- Идеята за звуците и музиката ми допада, може би ще се постарая да я преправя по този начин.
- Това с камерата ще стане мноого трудно, защото от самото начало играта е мислена за този тип на камерата(олд скуул) и много от сетингите са дълбоко вплетени в геймплеъ, така че едва ли ще се нагърбя да ги преправям.
- За противниците не съм съгласен, знам че не съм пускал скоро демо, но когато пусна ще разбереш пойнт-а ми...сега са твърде силни и твърде добре успяват да те прецакат..не мисля, че има нужда да ги правя още по-хитри, при положение,че сега аз немога да убия двама наведнъж.
- За bloom-a си прав, и затова мисля да има сетинги, с който да си го настройват играчите ако не им допада стандартния.
- За БГ, както и за останалата локализация определено ще ми трябва помощ, така че като дойде момента ще те потърся ;)
Мерси отново!

Profile  

PostPosted: Sun Dec 21, 2014 3:16 pm 
потребител

Идеята за по-раздвижените противници е именно с цел да се създаде по-предизвикателни (тактически и като разнообразие, а не като трудност) битки, в това число включвайки и повече възможности да победиш противника/ците, след като са отстъпили и замахнали отново с отскок (което е много успешен модел в някои класически за жанра игри). :) Това е особено добре приложено при противниците в "The legend of Zelda: Ocarina of time". Там хем при битка с едрите скелети (не обикновените малки, които са глупави като чувал с картофи) и някои главатари можеш да пострадаш лошо от един удар, хем и можеш ти да накажеш също толкова смъртоносно нападащия противник, ако си достатъчно ловък с отстъплението и светкавичният ответен удар. :wink:

Profile E-mail  

PostPosted: Sun Jan 11, 2015 5:28 am 
потребител

Ето до къде стигнах с инвентара в играта. Още не е готов на 100% , но работи доста добре. Остава да направя малко ефекти по него, звуци и хубав курсор, да си отива с играта.

[youtube]http://youtu.be/riOalDLkCHw[/youtube]

Profile  

PostPosted: Sun Feb 08, 2015 9:42 pm 
потребител

Стартовата сцена е почти готова:
http://youtu.be/no9_GNofqdc

Profile  

PostPosted: Mon Feb 09, 2015 12:11 am 
потребител

Добре се е получила началната сцена! Едно палче и от мен. Препоръка - дрехата да се движи поне два пъти по-бавно, защото в момента е малко странно тревата едва-едва да се полюлява, а дряхата буквално да "танцува" бързо. Бурята на заден фон е добро попадение. :)

Ето го и преводът на надписите от началния екран:
Започни нова игра
Продължи играта
Настройки
Екип

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Feb 09, 2015 1:06 am 
потребител.

Мисля че ще изглежда по-добре, ако намалиш скороста на движенията в сцената. Някак си е забързана в момента. Ще изглежда готино и да прехвърчат някакви неща пред камерата, листенца примерно или отломки от метеоритите :)

Profile  

PostPosted: Mon Feb 09, 2015 3:09 am 
потребител

Мерси, ами аз вместо да забавя знамето увеличих скороста на тревичките и сега ми се струва че пасват.Добавих и светкавици.
Относно партикълите...то има доста неща..пушеци,партикъли от огън, падащи метероити...незнам, след някой и друг ден пак ще я прегледам и може да променя/добавя още нещо.
Ето го новото видео:
http://youtu.be/XvYKodjIm_o

Profile  

PostPosted: Mon Feb 09, 2015 8:49 pm 
потребител

С малко повече прахоляк и единични късчета от отскубната от вятъра трева в близък план наистина сцената ще бъде по-добре. Малко повече драматизъм да има. Но все така си мисля, че е добре да забавиш това знаме, защото много се е разбързало и заради това създава усещането, че се вее по много неестествен начин. Може да добавиш още малко трева зад сегашната налична, тъй като тя в момента изглежда така, сякаш е образувана от само две редици и отзад е празно. Също така, повечето тревни стръкове играят някакъв ритмичен танц наляво-надясно, подобен на движението на водораслите - отвесно нагоре и плавно, което не се среща при нормалната трева на сушата. Би следвало при буря тревата да се вее силно настрани, а не да е отвесна. https://www.youtube.com/watch?v=TJay0SFYF2g

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 3:34 am 
потребител

Може в бъдеще да го дооправя, засега това е крайният резултат:
http://youtu.be/1LBKigkOevQ?list=UUq1LxO4ZwvKaPN4fVwHsDKw

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 203 posts ] 

All times are UTC + 2 hours