All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 203 posts ] 
Author Message
 Post subject: "КРУМ"
PostPosted: Tue Oct 09, 2007 12:48 pm 
потребител

Здравейте, най-накрая успях да завърша отчасти батъл мода в играта която разработвам на блендър. Може би я помните бях поствъл демо веднъж в този форум.
Важно: за да удряте противника трябва да задържите атак бутона около секунда..иначе няма да се получи колизия между врага и оръжието.
АИ -то е завършено отчасти затова ще ви се струва отвреме навреме, че врагът е малко "неадекватен" ;)

Очаквам коментари, идей и критики. :))

Last edited by ha on Thu Jun 16, 2011 11:44 pm, edited 5 times in total.

Profile  

Post subject: Re: "КРУМ" - демо - батъл мод и АИ на врага
PostPosted: Tue Oct 09, 2007 1:59 pm 
потребител.

като за човек който саме правил 3d игра браво трябва да поработиш малко върху движенията на човека и противниците-това ролева игра ли ще бъде

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 09, 2007 2:11 pm 
потребител.

Графика-много е мрачно,трябва да го светнеш повечко.

Интелект- нещо не всеки път го удрям тоя и трябва да си супер близко :?

Движения-тичането куца :(

автора-супер е човек,като цяло едно голямо ЕВАЛА за инициативата,ако търсиш помощ за модели и тн.съм сигурен,че доста хора ще помагат :)

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 09, 2007 2:33 pm 
потребител

Да, за движенията си прав, анимациите са сравнително бързо направени ,защото бях много зает с програмирането на АИ-то и изобщо средата и интеракцията, тепърва мисля да изглаждам анимациите и моделите. Околната среда е набързо скалъпена тя не е за гледане..просто място кадето да сложа каръктерите..истинската ще е много по-детайлна. Колизиите малко куцат, но и това ще оправя.
Относно играта...мисля да е 3-ърд пърсън акшън адвенчър...мазало с много кръв и зарибяващ гейм плей с много добър интект на нпц-тата.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 10, 2007 9:53 am 
потребител

Какво мислят от BlenderArtists за нея:
http://blenderartists.org/forum/showthread.php?t=107108 :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 10, 2007 11:24 am 
потребител.

Похвално е, че си се захванал с това и при това се справяш много добре! До колкото прочетох, искаш да направиш една много детайлна околна среда, не само като полигони, но и като "живот". Като цяло, нещо толкова мащабно е трудно да се направи от един човек, защо не си направиш екип и да си потърсиш хора? Предполагам все ще има заинтересувани хора за това.
Аз с радост бих помагал, но вече се занимавам с един мод. И все пак за разни дребни неща съм насреща :).

УСПЕХ!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 15, 2007 4:35 pm 
потребител

Играта я правя сам засега..но ще се радвам на помощ за моделинг на нивата и околната среда,както и идей за единици и сюжет, който все още липсва.Smile)
А междувременно на адреса по-долу е ново демо - с доста подобрения по скриптовете..врагът вече е активен и ще трябва да се защитавате ако искате да останете
живи. Wink Освен това е нощ..малко се заиграх да видя как би изглеждала една нощна сцена...

http://www.depoilab.com/temp/krum_night_window.rar

P.S.
БТВ...музика и звуци също липсват, мога да намеря много звуци от игри..но ми се иска нещата да са изцяло собственоръчно правени.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 8:36 am 
потребител.

Офф, досега имах проблеми с компютъра. Както и да е, ето най-после и малко (доброжелателни) :wink: съвети и забележки от мен:

1. Теренът не бива да става по-светъл от въздуха в далечината.

2. Светлината не бива да следва погледа на героя.

3. Героят не бива да става трудноподвижен, когато е в близост до противник (ужасТ). В добавка, би било добре, ако при приближаване на противник, камерата да се отдалечи малко от нашия човек, за да го виждаме по-добре. Друг вариант - ръчно избиране на няколко вида гледни точки, със съответния клавиш C (camera).

4. Гледната точка, когато се стреля с лък, трябва да е наобратно - в момента гледаме зад гърба на героя (отляво), за да видим пътя на стрелата. Трябва погледът да е пред лицето му (отдясно). Справка - камерата в RE4.

5. Няма да е зле и ако героят става полупрозрачен, когато камерата е твърде близо до него и закрива половината гледка. Особено в напечени ситуации много ще помогне.

6. Смяната на оръжията с колелцето трябва да е на въртелив принцип:
меч > брадва > лък > боздуган > меч > брадва > лък > боздуган > ...

7. Прибиране/изваждане на оръжието и щита - с натискане на колелцето надолу (и по-точно, на вграденото копче в него). С прибрано оръжие героят преминава в ръкопашен режим на бой, а може и да мести, носи или вдига обемисти предмети или противници.

8. Комбинациите с удрянето в различните посоки не бива да са толкова мудни. Трябва да се оправи и прекомерното преместване на героя, още преди да е замахнал - в момента някак си плава странично, докато замахва, и това го прави уязвим.

9. Скокът от стръмно надолу би следвало да е по-дълъг (в момента няма значение накъде скачаш - разстоянието е еднакво, дори и да си скочил срещу стръмен склон).

10. Някакъв символичен мерник за лъка ще спести 90% от изстреляните нахалост стрели.

11. Задържане на лявото копче на мишока = вадене на стрела, поставянето и на лъка и опъване на ремъка му. Докато е задържано лявото копче, натискаме и дясното - ето, че вече знаем как се стреля. Ако след задържане, пуснем лявото копче, без да натискаме дясното, героят ни отпуска стрелата и я прибира при останалите. А колкото повече се задържа лявото копче, толкова по-мощен и далечен ще е изстрелът след това. С натискане на дясното копче (без да пипаме лявото), героят ни цапардосва противника с лъка по лицето. Това е в случай на прекалено приближил се противник, понеже с лъка сме уязвими при подобни ситуации.

12. Блокът с щита е твърде муден.

13. Удар след скок трябва да е или ритник от въздуха (задължително, ако сме с лък в този момент), или разсичане с оръжието.

14. Когато държим лък, НЕ бива да сме толкова бавни - забавянето трябва да е само тогава, когато се прицелим с него.

15. Десният Ctrl е клякане.

16. Докато сме задържали Ctrl и вървим нанякъде, героят ни се промъква крадешком.

ПП: В момента не се сещам за друго, относно начинът на игра :) После може да има и още.

ПРИМКА на английски език е loop :P

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 8:50 am 
потребител

Ха, благодаря за коментарите, доста работа ми отвори;)
Ще ги имам впредвид...съгласен съм с повечето от нещата.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 2:45 pm 
потребител.

а звук-от стъпки,от удряне по поротивника,не е нужно музика...
сам ли ще го правиш

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 3:32 pm 
потребител

Имам бегли познания с озвучителния софтуер..soundForge, Fruttyloop..до там ми стигат знанията...съмнявам се, че ще направя качествени звуци,камоли музика, знам,1е по принцип звуците се записват с микрофон от подходящи източници..примерно си в гората и ходиш по клечки и записваш с микрофона..и после се обработват. Мога да си набява много звуци от други игри...но би било хубаво да са си уникални.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 5:42 pm 
потребител.

най-добре използвай саунда на някоя игра-Gothic 3 например тя има подход саунд,щот то иначе е Simply impossible да го прлавиш сам

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 11:05 pm 
потребител.

под вирус глиста много ми лагва 2.8гхз 1,5г рам

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 11:38 pm 
потребител.

MSVCR71.dll was not found :(

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 18, 2007 9:30 am 
потребител

Да забелязах, че на някой машини, лагва нелогично...предполагам, че това е свързано с OpenGL-а и драйверите на видео картата ти...нещо не се разбират с играта...vastril4o ти си втория човек, който има този проблем.
FeLix това е виндоус системен файл...мисля, че е нещо от длл-ите на директХ-са MSVCR-(Micro.Soft.Video.Card.Reader), 71 е 7.1-DX- май.

DOBATA прав си ,но си нямаш на идея как се гледа на това (ползване на чужди работи) в западните форуми и изобщо назапад. И според мен са си прави хората..време е и ние да се научим, че има интелектуално право и не е законно да се използва без съгласието на притежателя.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 203 posts ] 

All times are UTC + 2 hours