All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 1:45 am 
модератор

:shock: :shock: :shock:
` Бах Мааму !!!!!
:shock: :shock: :shock:

Уж очаквах нещо такова, ама тия ме разбиха !!!

15 години GameDev - 15 години цирк !

http://www.youtube.com/user/demiurg3D/videos

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 2:46 am 
потребител.

:shock: Къде съм бил до сега че неразбрах как стигнаха толкова напред нещата!!? Само си помислих ако би трябвало тея същите сцени да се изрендят с mental ray колко време ще отнеме, особено онова с главата, а това ги прави риалтайм #-o :smt017

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 3:19 am 
потребител.

ми сори ама освен ако някои не обясни как се правят точно тия демо филмчета, аз викам, че това си е чисто и просто пререндеред стъфф!

и око да види, ръка джоистик да пипне!

п.п. ако това е истина, то мога да кажа, че геим индустрията много ще го закъса докато почне да се възползва от тия възможности!

такъв детаилен моделнг и т.н....... това си е мамата ебало ...... време, пари, и наи вече хора! :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 9:49 am 
модератор

Аз като ламер по хардуера - да попитам: Само гейм конзолите ли могат да изобразяват такава Real Time графика? Каква е тая железария, която да ми даде подобен поглед върху нещата в работен процес? Или игричките си имат софтуерни хитрости, каквито 3д моделерите нямат?
Не съм геймър, не ми тряба да знам дали DOOM е с по-яка графика от Counter Strike, само дето тоя фейс на филма ми бръкна в окото. Искам го на PC-то си!!!!
Ако може още днес, плийз.

.:.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 10:37 am 
потребител.

Впечатляващо. Може би това ще даде сериозен тласък на machinima-та :)
По въпроса за хардуера, моето предположение е, че ползват един куп специализирани процесори, или по-вероятно многоядрен процесор (нали сега cell технологията излиза на мода?). На сайтовете на nvidia и ati има доста документи, показващи как се реализират различни похвати realtime. Ето например пуснете в google "realtime subsurface scattering" или "realtime hdri lighting" и гледайте резултатите. И физичен енджин, който върви на GPU-то има вече... развиват се нещата.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 5:03 pm 
потребител.

Ето малко инфо за PS3.
Бях го постнал в един друг форум, реших, че ще ви е интересно. ;)

Ето една снимчица, която показва производителността на Cell:

Image

Синия цвят показва производителността на PS2 процесора.
ЕЕ е съкратено от Emotion Engine (Името на PS2 процесора)
Жълтия цвят показва производителността на PC процесор, работещ на 3.2 GHz.
Зеления цвят показва производителността на Xbox 360 процесора, който също работи на 3.2 GHz

А червеното е силата на PS3 процесора (Cell), който пак е на 3.2 GHz.

Cell съдържа в себе си 8 процесора, работещи на 3.2 GHz, затова е и на първо място в графата.
Playstation 3 Ще използва само 7 от тях. :) :D

P.S. Ето още едно интересно шотче:
RAM паметта на PS3. :P
Image

P.S.2 Така и така съм започнал със снимки, ето още малко: :) :D

Cell Processor
Cell Processor Inside
PS3 Specifications - Cell
PS3 Specifications - Graphics
PS3 Specifications - Bandwidth
PS3 Specifications - Memory
PS3 Specifications - I/O
PS3 Specifications - Disc Media
PS3 Specifications - Digital Media
PS3 Specifications - Communication

Have Fun!!! :D ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 8:31 pm 
потребител.

днеска отскочих до Мултирама да пробвам x-box.. на тоя телевизор там изглеждаше доста размазано :-\ играх PGR3 и ми се стори адски дървена игра откъм управление :roll: графиката определено е впечатляваща, но не мисля, че това са и 1/10 от възможностите на X-кашона иначе геймпада определено е доста удобен :D
@Raziel, относно инфото ти - :shock: май от сега ще се спестява от закуски в училище, че като я крак-нат и излезат Blu-ray записвачки... :lol:

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 8:49 pm 
потребител.

Пари за плейстейшън никога не бих дал :x Да не обяснявам защо...
А производителността на пс-то ще нарастне, като спре монополът на майкрософт и оттам изкуствено завишаване на системните изисквания. Тогава всичко ще лети, а не както сега едва пъпли, та да си купиш нов/още хард!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 2:16 am 
модератор

Аз пари за плейстейшън ще дам, като излезе новия. Иначе това, дето го чакаш - няма да е скоро. :D
А това за изкуствено завишаваните изисквания - най- често игрите влачат не щото разработчиците тенденциозно завишахат изискванията към хардуера (че да има пазар за новия хардуер), ами щото нямат време за оптимизации. Щото чичкото с костюма иска играта да излезе утре - "Не ме интересува в какъв вид, не ме интересува с колко бъгове - ще го оправяте с пачове. Искам утре да е по магазините !". Така че промяната трябва да е генерална, и ако не искат PC гайминга да остане само спомен, при тия конзоли, време е цялата индустрия да почне да се променя.

15 години GameDev - 15 години цирк !

http://www.youtube.com/user/demiurg3D/videos

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 19, 2006 11:21 am 
потребител

гледайте това интервю и ще разберете за killzone :)
http://www.gametrailers.com/gamehead.php

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 12:50 pm 
потребител.

PlayStation 3 се отлага за ноември
На първо време "Сони" възнамерява да произвежда по 1 млн. конзоли на месец

"Сони" ще отложи пускането на новата конзола за видеоигри PlayStation 3 за ноември поради изоставане в графика по разработката на технологичните нововъдения.

Отлагането ще даде на компанията повече време да се подготви за важния Ден на благодарността в САЩ, обясни президентът на "Sony Computer Entertainment" Кен Кутараги. Той обеща, че продажбите на PS3 ще стартират почти едновременно в Северна Америка, Япония и Европа.

Конзолата от следващо поколение е един от ключовите продукти на "Сони", на който се разчита да конкурира Xbox 360 на "Майкрософт". Той се появи през ноември м.г., а PS3 се очакваше през пролетта, припомня IDG.bg.

На първо време "Сони" (Sony.net) възнамерява да произвежда по 1 млн. конзоли на месец.

През ноември обаче стартът ще е едновременно на всички основни пазари - Япония, Азия, Северна Америка и Европа.

Засега още не е известна цената, на която ще се продава PS3, но стана ясно, че с конзолата ще идват 60GB твърд диск и Linux.

Компанията разкри детайли и за новата си онлайн игрова услуга - "PlayStation Network Platform", която ще бъде напълно безплатна, допълва MobileBulgaria.com.

От "Сони" обявиха, че се очакват и нови периферни устройства за PSP, които ще превърнат портативното устройство в интернет телефон и GPS приемник.

От октомври PSP ще поддържа VoIP разговори чрез допълнителна камера и дори ще разполага с емулатор, чрез който с нея ще могат да се играят свалени онлайн игри за оригиналния PlayStation.

Допълнително PSP ще може да бъде ползвана с PS3, но засега от "Сони" не казват как ще става това.

От 22 март се очаква да започнат продажбите и на нов комплект на PSP на цена 199 евро ($199 в САЩ), като вероятно той ще съдържа само конзолата, без екстри като слушалки и калъф за носене.

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=859152

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Sun Jun 11, 2006 10:13 pm 
потребител.

сериозни проблеми с хардуера на ПС3
http://www.theinquirer.net/?article=32171
и аз почвам да се замислям -> за цената на ПС3 ще може да се вземат Xbox 360 И Nintendo Wii заедно :roll: :(

Profile E-mail  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 30, 2009 7:41 pm 
потребител

Ето и видео статия за Killzone 2, която вече показва истинската графика на играта. :wink:

http://games.bg/reviewsHD/Killzone2_Review_HD.mp4

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ] 

All times are UTC + 2 hours