All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Unreal Engine 4
PostPosted: Wed Jan 27, 2016 8:41 pm 
потребител

има ли някой които да работи с Unreal Engine 4 ?

Profile E-mail  

Post subject: Re: Unreal Engine 4
PostPosted: Sat Jan 30, 2016 2:58 pm 
потребител

Един познат много го хвали, дори ме покани във Фейсбук група с над 14 000 човека, обменящи всякаква информация за този софтуер, но доколкото знам е създаден с некомерсиална цел.

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Sep 26, 2017 4:54 pm 
потребител.

Доста приличне енджин е, но аз лично имах проблеми с програмирането с Cpp.
Иначе не е създаден само за работа с некомерсиална цел - напротив. Само дето имаше такса в размер на малък процент от следващите продажби за продажбите надвишаващи 50,000USD или нещо подобно (трябва да прочетеш документацията). И че в началото на играта трябва да имаш логото на Unreal.

Иначе също не лош енджин е unity и е относително безплатно. Там се скриптва с С# - което за мен лично е доста по-лесно от Cpp. Дефект е, че доста функционалности липсват и трябва да се набавят през техният магазин.

Също така има едно малко open source енджинче - Godot, което лично аз доста харесвам. С новата версия (която се очаква всеки момент) има изключително модерен 3D физично базиран рендерер и много други благинки. Като цяло изглежда доста стабилно, само дето все още е unstable. Иначе не струва нищо и няма никакви изисквания - MIT лиценз има (това е възможно най-прощаващият лиценз май).

Още един енджин, с който съм имал вземане-даване е Panda3D. Доста прилично енджинче, аз лично го ползвах в комбинация с python. Мисля, че има и други варианти за скриптови езици. Също така е с отворен код и свободен лиценз. Като дефект - няма едитор. Само с код се работи, но ако имаш опит това не би трябвало да е проблем.

Има още доста енджини ако се разтърсиш. Трябва да погледнеш какво има и да сравниш с това, което искаш да правиш. Всеки енджин си има плюсове и минуси.

Успех!

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Oct 03, 2017 8:36 pm 
потребител.

-=FeLiX=- wrote:
Иначе също не лош енджин е unity и е относително безплатно.

Юнити не беше ли и то вече като ънриъл - платено над определени продажби?

Profile  

PostPosted: Sun Oct 08, 2017 4:49 pm 
потребител.

Пайк, те го сменяха сто пъти вече. В момента има "безплатен" вариант, в който трябва да плащаш след определена сума, ама трябва задължително да имаш логото на unity на първият екран, самичко и без нищо друго. За мен лично това е леко дразнещо и бих искал да го избегна. За да можеш обаче да го избегнеш трябва да плащаш (за момента) 40USD на месец, което ми се види леко множко.

Иначе на unity друг проблем му е, че има неща, които трябва или сам да си напишеш или да си купиш от техният магазин. Не че е голям проблем, ама преди като реботихме по проекти и попадахме в дупки, че сме купили нещо, версията на unity се е качила и са добавили полезни неща, ама тоя plug-in не работи под нови версии .. абе бъкия.
Тия неща не са баш така с Unreal, не само защото се старат много в това отношение ами и защото имат мого богат набор от инструменти, които можеш да ползваш без да се налага да си ги купуваш.

Иначе и там логото е неизбежно ...

Абе - прекрасен вариант не съществува.
Аз пак ще кажа, че ползвам godot за мен си - той е най-млад и има още много ръбове да се шлайфат ама ама като лиценз ме устройва най-много пък и расте с главоломна скорост... както е тръгнало - ще стане блендърът на гейм енджините :)

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Oct 19, 2017 1:00 am 
потребител.

аз по принцип съм планирал да се сбия с ънриъл другия месец ама ник'ва идея откъде да започна... Знаеш ли адекватни учебни ресурси за него?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours