All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ] 
Author Message
 Post subject: 2x Xeon
PostPosted: Fri Dec 02, 2016 4:06 pm 
потребител

Дойде време да си купувам изчислителна щайга, кое е най-важно, който е патил - бройката на ядрата, производителността на процесора, килограмите памет? Щото идва до бюджет, тва е основната пречка... например 6 vs 8 ядра но по-бърз процесор или обратното? И дали 96GB са предостатъчно, или си заслужава напъна за 192? Ще купувам рефурбишена щайга че за ново нема $$$ и никакви ъпгрейди не планирам, каквото взема, такова... Даже некои коментираха че двойка по-нови i7 върши същата работа като двойка стари ксеони, щото повече от 64 GB не са нужни... При мене сега 32 си се изяждат одма, та малко ми е съмнително. Кат невежа мое се пробвам първо с нещщо такова http://www.ebay.com/itm/HP-Z620-Worksta ... Sw-0xYQJDZ
и видео 1070, после ще решавам заслужава ли си... Бе казвайте кой какво знае, все ще ми е в помощ

Profile E-mail  

Post subject: Re: 2x Xeon
PostPosted: Sun Dec 04, 2016 11:10 am 
потребител

като цена не е лошо , не знам обаче точно този модел процесори как са ... говоря за това което си дал на линка ...

Profile E-mail  

PostPosted: Sun Dec 04, 2016 1:40 pm 
потребител

Ako не беше заради лимита от 64гБ, нямаше да се занимавам с ксеони втора ръка, ама е добре да има повечко ресурси. Проиводителността на 2670 не е много под 2680 и 2690, но цената на щайгите е по-ниска доста. Също така са много по-разпространени - явно е бил вървежен процесор. Паметта вероятно ще е 128, като твърдо вярвам, че и 64 ще ми е достатъчно, а 256 само ще напомпи цената впредвид че се отказах да рендя милиард полигони наведнъж - има маса способи да се заобиколи това. Бе колкото повече толкова повече, ще компенсира липсата на опит с рендетата. Чудех се дали две машини по-слаби с 2х 32 ядра са по-добър вариант от една със 32 по-яка, но контракта ми с енергото е за 4.6kW и просто работата отива на зле откъм тоци - една пица да ми пекнат във рендър тайм и отиде коня у барата. За видео 1070 с 8ГБ ми е пре-достатъчно, впредвид, че сцените ще се подготвят на доста по-слаба откъм всичко щайга и вероятно голяма част от нещата на лаптопа. Бюджета вече е договорен с нежната половинка хм...

Тука има инфо за паметта http://www.cfd-online.com/Forums/hardwa ... 50-v3.html

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Dec 05, 2016 8:42 am 
потребител

Intel E5-2670 2.60Ghz 20M Cache 8-Core 115W Processor SR0KX

Price: $187.25 & FREE Shipping

това ли са процесорите ...

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Dec 06, 2016 2:02 pm 
потребител

Това е най-разумния избор откъм ксеони втора ръка. Аз по-скоро бих се хвърлил на два мощни i7, ама всички са с по 6 ядра, освен най-новия къв беше там 6900 6950 с по 8-10 ядра... дето цената им клони към ксеонска. Аз затова пуснах питанка, че доколкото знам ядрата са най-по-важни, ама нямам лични наблюдения. Сега тия i7 държат на пържене и то доста добри резултати дават, ма не знам дали един такъв ще ренди по-бързо от два ксеона 2670, нищо че по-бавни въпреки дуета - щото имат повече ядра като цяло...

Бе тъпа история да си броиш стотинките, щото айде още малко,айде още малко... и в един момент си викаш - дейба то още 1000евра отгоре и нов ще се събере, после гледаш сумата набъбнала. От друга страна като си сравнявам апаратите и обективите, дет толкова ги и ползвам често, точно са за един модерен сандък нов... Засега 2х 2670 е на мушката, уикенда с жената ще умуваме
http://www.ebay.fr/itm/112150280050?ssP ... Track=true

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Dec 06, 2016 2:28 pm 
потребител

аз съм с 2 x xeon X5680 3,33 - 12 ядра - 24 психични и съм доволен на cinebench r15 ми дава оценка 1551 cb - 1556 cb без да съм ги клоквал а те държат и на клок .... a в картата ми е RX 480 - 8 gb и дава 91.09 fps

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Dec 06, 2016 2:40 pm 
потребител

само новата и 7 е по бърза но тя на този етап не си заслиужава виж само цената не процесора ;) като добавиш и добро дъно .. защото без него е безмислено като сложиш рам и хард и видео и то става една цена :)

i7-6950X --- $ 2,076 60 /// $ 1,575 00 аз поне го намирам на такива цени може да има и по евтино но ...

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Dec 06, 2016 5:05 pm 
потребител

Добро дъно и 128 памет... чудеса! 1070 ще си взема независимо от щайгата кво съдържа друго, както и един 256 ССД системен, и два по 256 в раид за скреч и тя отече :mrgreen: Честно казано жената се съгласи на бюджета, който предложих и тоже ще се съгласи и на повече, ама вече язе се съмнявам, че ще издържа на $$$ напъна. Засега което съм намерил е 2х 2670 със 128 рам, 256ССД и видео 1070 за общо 2100EU, но ме съмнява, че ще искам да сменя хардчето и ще пипам по охлаждането на кутията като цяло, че по наште ширини летоска е мор... 2500 бих прежалил, ама повече надали, колата ми струва 900 [-X

Основния проблем да не надвишавам тая сума е, че нямам собствен опит с тия ксеони и да не стане вместо кола да си купя щайга, дето да се окаже доста под очакванията ми... Например да се целя в яки сцени, а макса да излита като бежанец-камиказе в синагога... Щото това е, което се случва сега с нещата дето правя... С риск да се набутам ще мина вероятно на избраното, и ако наистина е в пъти по-арно, вече ще видя какво ще правя.
давам пример - при големи резолюции и огромни количества полигони, всички рендета ми забиват/излитат на немодификаторен дисплейс. Същото при новия модификатор CHANNEL DATA като бъзикам курватурата... А е толкова полезно...

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Dec 06, 2016 5:55 pm 
потребител

твоите ксеони който си избрал би трябвало да са по бързи от моите .. 1556 моите ... 2002 и нагоре твоите ... ( разбира се и цената е фактор аз моя го взех за 1500 1600 и съм му добавил една карта РХ 480 .. 640 лв .. )

що се отнася за политата и рендера рендирал съм на 5000 и нещо .. за час и 20 - 30 мин .. гпу рендеринг .. полигони с новата карта Радеона РХ 480 както винаги казвам цена качество дори е по добра от ГТХ 1070 макар на някой тестове игрови ГТХ да я дават по добра но е и по скъпа :)

хубавото на радеоана РХ 480 е че на активешадера в 3дс работи заедно с ЦПУ то на едно тоест подпомагат се взаимно и това доста добре стои в реално време .. ( за ( ГТХ 1070 не знам дали може така )

за политата имам тестова сцена Полис : 147 , 307 ,232 Вертс : 198 , 828 , 825
фпс : 4,715 това е при активе шадер .. и работен прозорец в макса .. това е което мога да кажа ... тоест неща който съм тествал и неща който имам и зная как се държат в реална среда ..

Проблема : след като закупих РХ 480 и я сложих на Леновото не тръгваше и се чудех проблема да не е в захранването най накрая се светнах и се допитах до човек от хората който пишат в рей и той потвърди това за което си мислех ....

биоса просто не подържаше картата .. тя е нова с В РАМ .. и т н... преинсталнах - флашнах биоса тоест рискувах защото може да се скапе всичко и става мазна кървава и кална след това ;) хвана ми новия биос и всичко бе ОК ОК ОК ... тва е

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Dec 06, 2016 6:05 pm 
потребител

Мерси, то такива подводни камъни с хардуера има навсякъде. Което и ме кара да не си сглобявам сам нещо си, а да взема цяла щайга - я ще сломя нещо при сглобяването, я памет ще изпука от статично електричество или де да знам кви чудеса може да се случат - не съм факир.

То за хващане на големи сцени чат пат се оправя и сегашния, по-скоро кат почне да смята е проблема. Сложил съм винбоза с най-голям приоритет и кат изгълта макса рамта и почва да квичи... тва на сцена с 300М беше... Квичи на ресурси, аз давам ОК и продължава, ама явно си требе много РАМ, отделно от сметалото колко е бързо теоретически. Тва едното рамта, а другото ядрата - е тука вече май си требе баш двутактов. Чета още мнения по форумите - хората яко ги зарибяват продавачите и после сълзи и сополи

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Dec 06, 2016 10:58 pm 
потребител

точно за рендеринг е по добре ... ксеона а както и казах цена качество пак е по добре спрямо най новата и7 ...ти сега на какъв комп си ако искаш дай тест сцена да изрендя и след това сравни спрямо твоя аз съм на макс 2015 и 2016

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Dec 07, 2016 12:59 am 
потребител

http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Int ... Hz&id=2027
със 32 рам и видео 660 Ti2 2GB която я взех временно и така си остана поради липса на време да правя каквото и да е. Иде време да се занимава щерката и затова искам да и е по-лесно, решено е почти, за тва 2670, със 128 и 1070... според тестовете двойки от 2660, 2665, 2670, 2680, 2690 не се отличават прекалено откъм производителност и са доста разпространени. Като се прибера ще ти пратя една сцена, че лаптопа на камиона ми е слаб за такива неща. Всъщност много художници си рендят в зибръша, и композират във фотошопа директно, нема текстуриране, нема ънрапване...
Като например по-долу картинката от Гуталин. Аз анимации и архитектурни визуализации не правя и не планирам, нито модели за игри по начина по който се правят...

Image

A ето тук какво намирам http://www.techspot.com/review/1155-aff ... page8.html требе да се прочете отначалото

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Dec 07, 2016 4:47 am 
потребител

да това е интересно като картинка .. и си прав за начина на работа можеш направо от з бръша и след това малко в фотошопа след като краиния продукт - картинка ще е 2д и няма да има анимация ...

обаче гледай какво открих мисля че ще е много готина мишка .. как така съм я пропуснал ...

https://www.amazon.com/dp/B01M0S8YOK/re ... UTF8&psc=1

има я и по евтина ....

https://www.amazon.com/Logitech-Master- ... D5T667J7FX

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Dec 07, 2016 11:30 am 
потребител

To имаше една тема за спейс навигатора и там пуснах е такава първата мишка, ама за лява ръка , да мое в зибръша да скролваш и зумваш с лявата, а с дясната таблета... ама не работи в зибръша тоя способ, и даже забравих да ровя и потъна в шкафовете тая мишка, сега кат се прибера пак ще ръчкам... Некои хора (досега съм открил двама на 10 милиона), успели да запуснат спейс навигатора с едни псевдо-експериментални драйвъри. От зибръша казват - дали сме им на тея типове SDK-то, да си пишат драйвери, от повече няма какво... И така... Освен да си го купя и него и да мъча - опита показва, че все за нещо може да послужи :D

Добавям: е тоя модел е точно, само че USB че язе мразим безжичните неща
https://www.amazon.com/ELECOM-Left-hand ... B016QCPRBM

Image

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Dec 07, 2016 11:45 am 
потребител

хубава е но на мен повече ми харесват мойте два линка .. не искам такава с топче :(

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ] 

All times are UTC + 2 hours