All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: 2x Xeon
PostPosted: Wed Dec 07, 2016 11:56 am 
потребител

Идеята с топчето беше да си връткам модела с лявата ръка...
Виж сега това: http://www.natex.us/Intel-S2600CP-Mothe ... -128gb.htm

почвам да се ослушвам за целите компютри в ебая - никой не казва колко модула памет, каква, процесорите там индекса, охлаждане какво... а тия всичко им е описано... май ще сглобявам, и не поради цената

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Dec 07, 2016 12:37 pm 
потребител

ако не знаеш кое как е по добре вземи на старо някоя система .. поне като за начало за да видиш кое как е ... а в последствие ще се светнеш ... това дъно за 500 и нещо $ е добро ... не съм погледнал цпу тата ти с каква рам работят ддр 3 или 4 са ... гледай захранването ти да е 1000 в ... 750 в последствие ще ти е малко .. особено ако на блъскаш много рам сложиш ГТХ карта и закачиш още някой и друг хард освен основния ... вентилатори тряба да имаш навсякъде .. моят дойде с всички на цпу на рам памет... и т н .. . кутията при тези системи като е затворена охлажда най добре .. .защото при разни други кутии геймърски по нисък клас не е така .. когато взимаш цпу та погледни подържат ли - клокват ли се добре има някой по орязани версии на същите имена и сифрички така че гледай много добре ...

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Dec 07, 2016 5:28 pm 
потребител

Никакво инфо не дават тея с готовите кутии на HP, Lenovo и DELL... тва ми е тъпо щото знам че козата си иска пръч... Прави ми впечатление, че в ебай готовите щайги цената им е функция от рамта, което единствено и само ми подсказва, да си взема една конфигурация с минимално рам и без хдд и без измислено видео квадро 2000/4000/6000, и да си сложа евтина ECC рам от друго място. Тва без да сглобявам нищо ако искам. Тия баси гяволите, продават по тоя наин използвани хардове на цената на нови. Системи дет са им платили да ги разкарат от некоя корпорация.

Така, има един форум дето много са направили такива системи и са изпитали безброй болежки, та хората си купуват всичко новичко компонентите, с изкл. на ксеоните, рамта и сървърското дъно... и линкове дават кое къде колко струва и как се държи на нея платка. Дават средно 800$ за система 2х 2670 със 128 рам и интелското дъно, охлаждането, USB платка 3.0, кутия и сата контролери... а, и I-O ламарината отзаде и тя 12$.
Видео карта и SSD вече кой колкото там си прецени, но то и за готовата щайга е така. щото всеки би си сложил нещо читаво и на тях.

Има доста теми по въпроса, и тоя 2670 май е най-масовия коментиран и използван,

примерна тема https://forums.servethehome.com/index.p ... node.9602/

и друга http://www.techspot.com/community/topic ... 991/page-4

Инженерните мостри нема да ги коментирам... http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-E5-2 ... 2159351740

http://www.ebay.com/itm/Lot-of-2-Intel- ... type=price

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Dec 08, 2016 5:25 am 
потребител

Intel-Xeon-E5-2690v4-Broadwell-EP-14-Core-2-1GHz-135W-35M-Max-3-0GHz-QH2M-CPU

много ме притесняват цените им .. особено на 2690 много евтин е .. това използвани цпу та ли са или нови

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Dec 08, 2016 5:32 am 
потребител

мурзилка .. .чай да ти дам едно видео да се надъхаш :)

https://www.youtube.com/watch?v=BB0X7iYbZA4

направо размаза и7 мицата i7 5930k VS E5-2683V3

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Dec 09, 2016 12:43 pm 
модератор

Сравнявате 6 ядра срещу 28 ! И то при рендер, което най-лесно се разпаралелява. Ако предимно ще се ренди - има огромно предимство. Ако ще правиш и други неща, както МАХ-а не е отпимизиран за много нишки - при Ксеона губиш от скорост - 2.5 ГХц с/у 3.6 ГХц !
Но за рендер машина е идеален !

15 години GameDev - 15 години цирк !

http://www.youtube.com/user/demiurg3D/videos

Profile  

PostPosted: Fri Dec 09, 2016 1:14 pm 
потребител

ухаа доста сериозни са ви машините =D> аз съм с 12 рам :mrgreen: i5 от първите и видео 3GB :oops: докато рендва пускам брада :smt102 още трупам XP, нека да вдигна още няколко лвл-а и ако започна да изкарвам повече $ от 3D, и аз ще искам мнение за нова щайга :)

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Dec 09, 2016 6:16 pm 
модератор

^ Не се притеснявай, и аз доскоро бях на i5 (на сокет 1156 - "от първите"). За анимация и гейм-моделиране си е напълно достатъчна. Колегите скачат на многоядрените заради рендера. Няма лошо - щом с това си вадят хляба ! Аз не съм рендвал от години. Само превюта от вюпорта (за анимациите) и експорт към някой енджин.
Но напоследък се зарибих по ефекти и симулации и се принудих да сменя старата бойна машина с един 6950. :lol:

15 години GameDev - 15 години цирк !

http://www.youtube.com/user/demiurg3D/videos

Profile  

PostPosted: Fri Dec 09, 2016 9:56 pm 
потребител

Да, решението беше взето, една машина сега на заплата ще си сглобя за рендене тия евтините ксеони 2670 комплект със дъно и 128 рам от NATEX ще излезе всичко на всичко под 1000 евра със SSD 128 и някакво видео втора ръка с 4ГБ колкото да може да отваря по-едрите сцени, а за ъпгрейд на моделирането ще се продава фототехника и компютри и ще се добавят кинти около пролетта ще е сериозна система вероятно с 6950К стига да му падне малко цената или пък 6900К и яко пържене - дават ги зверове . Тъй като не съм спец по клокването, ще падне четене и по тая тема...

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Dec 10, 2016 9:39 am 
потребител

demiurg wrote:
^ Не се притеснявай, и аз доскоро бях на i5 (на сокет 1156 - "от първите"). За анимация и гейм-моделиране си е напълно достатъчна. Колегите скачат на многоядрените заради рендера. Няма лошо - щом с това си вадят хляба ! Аз не съм рендвал от години. Само превюта от вюпорта (за анимациите) и експорт към някой енджин.
Но напоследък се зарибих по ефекти и симулации и се принудих да сменя старата бойна машина с един 6950. :lol:

:D и аз съм с този сокет 1156, Intel Core i5-750 :oops:
става за работа, но не и за рендване... обаче, като видях вие към какво сте се насочили... това I7-6950 цената му :shock: скоро няма да си вземам :lol: след 5-6 години, като му падне цената и като го издебна на ''черния петък'' :D

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Dec 10, 2016 10:03 pm 
потребител

Аз като събера (и ако успея да запусна успешно) тва със 2670, ще пусна резултати и на рендене и на моделиране. На едно място подробно бяха тествали по всякакви начини и дават едни 10 до 20% по-добри резултати от система с i7 5960, което си е все едно две в едно... Него го сбирам задължително, вече по-нататък не знам, щото ако я докарам до свободно боравене със 100М полигона и сложни материали (което и сега правя с малко измами и клизми в макса, а в зибръша се стига до доста повече числа) просто няма смисъл да мисля повече за хардуери и ще се отдам на чисто блажно творчество.

П.С. сега сглабям къстъм софтбокс преносим с две светкавици Yongnuo 560III мисля че са (евтини и по модел на оригиналните канонски), да си снимам ръждясали, мъхлясали и изгнили текстури, даже имам и химикали да карам разни метални повърхности да изкарват цветни окиси... лудница... Понеже съм все на камиона, щерката се занимава с битовата химия хахаха тежко е... Всичко seamless 4096 със дисплейс и opacity, може бавничко да става, ма за свои нужди с мерак ще си ги глася, вече сме го правили.

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Dec 14, 2016 6:25 am 
потребител

murzilka кво стана взе ли го ....

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Dec 15, 2016 4:06 pm 
потребител

На заплата... И сега имам кинтите, ама празници мразници, де да знам... Последно ще е дъно със два 2670 и 128... Охлаждане съм си набелязал някакви неща, кутията ще гледам да е просторна че винаги намирам кво да зАвра допълнително... Четох, четох - такава машина ще е добра според пробвали, колкото клокнат 6900К, което е супергуд. Директно и слагам 1070 и никакъв друг комп пролетта, май няма да има нужда. Тоците Corsair 850RM или 1000 може би... Хардове един 256 системен и 2х 256 в раид за скреч... USB 3.0 има маса платки, аудио някакво ще измисля даже ми се търкалят два креатива някъде, ако щерката почне да работи с видео...

Горе-долу това ще е, оказа се доста народ по света си е направил тази конфигурация по доста идентичен начин... Да видим седмицата дали ще е по-арна от десятката, десятка не съм слагал никога

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Dec 15, 2016 8:59 pm 
потребител

"" търкалят два креатива "" и аз от тях съм доволен .. имам два един на брат ми и един на мен ... иначе преди сами си правихме колони и все се набирам за едни мраморни да си направя ( казват че давали уникален звук .. но всичко при тях е майсторлък и нагласяне - усет , тоест няма софт.. дигане или модулиране а реално ) но нямам пара сега ... или казано нямам материал .. иначе сам ще си ги шлифовам ... грубо с машина и след това ръчно ...има и тънък момент в сглобката но казват че ставали уникални като звуко излъчване

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Dec 15, 2016 9:26 pm 
потребител

Уважавам меломаните, ама аз лично не съм чак толкова пощелив на качеството... Особено след кат ми замина по еди кви си обстоятелства колекцията от 10000 thrash-death-grind-black албуми mp3 - ТВА В ПРЕДИ ТОРЕНТНАТА ЕРА - събирал бях кат пчеличка интернационално по пощата дивидита фрашкани с албуми, повечето на никога разпаднали се групи, демо-та и сплитове... Голям ужас беше... Сега две копия на хардове, да не дава Господ, или там който дава...

Така, конкретно: дай идея за аудио система преносима за колата да мое да пием бири на ясна поляна, т.е. хем мощно, хем да мое се изкарва, хем да не заема място (ще си стои в къщи предимно). 220V не са проблем, имам инвертер 1000W мое запаля кабеляците на сузуката хахаха

Тва добро ли е?

Image

http://www.samsung.com/us/audio/stereo- ... x-j630-za/

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ] 

All times are UTC + 2 hours