All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Анимация на Асенова крепост
PostPosted: Wed May 20, 2020 8:59 pm 
потребител

Здравейте,

Съвсем наскоро завърших това филмче.
Критики и коментари са добре дошли.

https://www.facebook.com/ivo.yordanov.1 ... 021308186/

Profile E-mail  

Post subject: Re: Анимация на Асенова крепост
PostPosted: Thu May 21, 2020 1:20 pm 
потребител

На пръв поглед има двойни фасети на прозорците на къщите, които дразнещо мигат. Може да "омекотиш" камерите малко, тъй като правят някои доста резки завъртания и отклонения. И главно не виждам нужда да е толкова дълга анимацията - повече от 3 мин. Опитай се да вкараш повече детайл, реалистични материали и светлина и я направи 30-60 секунди макс, иначе е отегчително за архитектурна анимация в която реално нищо не се случва.

Profile  

PostPosted: Thu May 21, 2020 1:54 pm 
потребител

Благодаря за коментара. Фасетите не са двойни, наистина нямам обяснение за този ефект на примигването. Предполагам, че е бъг в рендериращия софтуер при режим на анимация явно не разпознава във всеки кадър материала като стъкло. За детайлите сте прав, но нямам обективна възможност да наситя сцената с повече и с по-високо качество обекти. Сам виждате, че високо полигоналните дървета са само няколко. Работя с 11 год. лаптоп със скромно CPU и споделено 256mb GPU. Така че просто съм натоварил компютъра до абсолютния му максимум на възможности за обработка на файла. Дори добавянето на едно допълтително high poly дърво водеше до отказ на софтуера да обработи и рендерира изображението. За дължината на анимацията, може би сте прав, че е малко дълга. Дали е скучна, въпрос на лично мнение. Багодаря ви все пак.

Profile E-mail  

PostPosted: Thu May 21, 2020 2:50 pm 
потребител

Може би тогава е хубаво камерите да се съсредоточат върху сградите и да се махнат изцяло дърветата. По-близки кадри - сградите са приятни като детайл особено църквата.

Profile  

PostPosted: Sat Jun 13, 2020 6:26 pm 
потребител.

виж, няма начин да не прозвуча като задник с това което ще напиша (затова няма и да се опитвам, щото аз съм си :D), но повярвай ми не го пиша за да те уязвя по някакъв начин, а просто за да ти калибрирам възприятието спрямо това какво се смята завършена 3d работа през 2020. Това филмче - не е за готови проекти. В смисъл - щеше да е, ако бяхме в 92ра, ама за съжаление - не сме.
Това е едва инишъл блокин. Когато за синематик шотове се нахвърля на грубо какво ще представлява нещото - се прави нещо подобно за час-два, колкото да има нещо за обсъждане какво ще е теренът (примерно).
Пусни съвременни игри (GoW примерно), разгледай из артстейшъна примерно нещата на Val Orlov, Thu Berchs - това са неща, които по часовник са правени за 5 работни дни. Дори ако искаш - разгледай на Тишеца Няголов хавите дето ги направиха за Белоградчик и т.н.
Разгледай в тубата видеа кво правят хората с ънриъл.
В наше време разполагаш с невероятни ресурси, с невероятни софтуери... дори само мегасканс асети да заредиш в сцената си - ще стане 20 пъти по-добра.
Начи.... както казах - не ми се обиждай. Ама... айде малко да почнеме да вдигаме нивото :)
успех :)

Profile  

PostPosted: Mon Jun 15, 2020 8:42 pm 
потребител

Е ти направо ми откри топлата вода с твоя коментар. Забравих ти никнейма, но задник май ти пасва добре. Да, не съм гледал в тубата, не знам какво е UE, нито пък Lumiom 10.3. Приятелю, това филмче го правя за удовоствие на 32 битов лаптоп с шерната видекарта 256 мб, която притежава приблизително бенчмарк рейтинг 92 при изискуеми от 5000 нагоре за сериозви аниционни проекти. За чипсета положението е аналогично. Имай малко милост :) по-добро филмче не може да извадя от този комп. Да, с един лумион при импортната от sketchup само геометрията на крепостта и сградите, след което измоделиран терен и добавена растителност в лумион, с допълнителните ефекти по отношение на стилове, генериране на атм. условия и др. нещата биха били съвсм различни. Рисуването ми е просто странично хоби, затова и не съм си взел по-сериозна машина, за да пробвам с профи програмите. Но от друга страна си мисля, че само с цъкане на мишката и рисуване на изродчета за рекламки и игрички трудно ще може човек да докара до пенсия ... И ако съдя по активността в този и други 3d арт форуми ми се струва, че доста юзъри или са изгубили интерес да постват нови неща или просто и са затрупани от работа и не им остава време за бутнат някое ренде или филмче на плебса да се радва.

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Jun 16, 2020 3:08 pm 
потребител.

@artlantis прав е Piker-a, не се обиждай. UE = Unreal Engine. Google it ;) Lumiom 10.3 - също е добре да знаеш какво е - за обща култура. Никой не те знае на какъв хардуер бачкаш, но да ти кажа, на никой не му и пука (без да искам да те обиждам) Просто не е извинение :) https://printernet.bg/kompyutri?fbclid= ... DrISXNYnBo тука гледам някакви машинки за по 180 лв, които са напъъълно достатъчни за начинаеща работа.
Quote:
Но от друга страна си мисля, че само с цъкане на мишката и рисуване на изродчета за рекламки и игрички трудно ще може човек да докара до пенсия ... доста юзъри или са изгубили интерес да постват нови неща или просто и са затрупани от работа и не им остава време за бутнат някое ренде или филмче на плебса да се радва.

Хм, не знам, доста от нас мислят да го кретат това до пенсия :) И да, нямаме много много време да пускаме по форуми, просто щото с сме заети да изкарваме някакви кинти.

Пожелавам най - искрено Успех нататък !

Profile  

PostPosted: Tue Jun 16, 2020 6:16 pm 
потребител.

artlantis wrote:
... само с цъкане на мишката и рисуване на изродчета за рекламки и игрички трудно ще може човек да докара до пенсия ... И ако съдя по активността в този и други 3d арт форуми ми се струва, че доста юзъри или са изгубили интерес да постват нови неща или просто и са затрупани от работа и не им остава време за бутнат някое ренде или филмче на плебса да се радва.

Zadnik here :D
Подозирам че е възможно да си се подвел леко и да си си изградил мнението връз основа от непълни наблюдения. Ако съдиш по активността на който и да било форум с каквато и да било насоченост - хората са спрели да правят каквото и да било. Няма вече рибари, няма моделисти, няма художници, фотографи, няма (обвиъсли) 3D-та....
Истината е малко по-различна. Онлайн комуникацията (както всяка друга) еволюира. Форумите (включително и този тук) бяха място номер едно за обмяна на информация до към 2010та-12та. За което аз много съжелявам, защото според мен са по-добрата платформа ноо.... хората просто мигрираха към други места.
Така че, това че не се пише тук, не значи че няма хора, и че те не бълват неща. Отвори >АРТСТЕЙШЪН< (или ако за теб американците са "кравари" - >РЕНДЕру< ) и виж лавината от нови работи всеки божи ден. Буквалната. Лавина. От нови. Работи.

Колкото за пенсии и т.н. - ммммм възможно е отново да не си прав. Ще цитирам шефа на една от бившите гейм-фирми, в които работех - От началото на ковид-кризата имат ръст на седмичните даунлоуди с 40-50%, и ръст на приходите с 15-20% за първите две седмици на Април (ако се не лъжа, той тогава го говореше това и даде моментна сводка с ръстовете). Трендът за останалите гейм фирми е подобен. А трендът за последните години по принцип е геим индустрията да задминава вече киното по обем на продажбите. В смисъл там става дума за едни милиарди. Тъй че ако си в гейм или кино индустрията като 3д - аз не бих се притеснявал особено за бъдещето си :)

колкото до доброто старо 3дбг - аз си го харесвам и пиша чат пат тук по носталгични причини.

P.S.
Относно хардуера - печелиш адмирации и леко учудено свиване на рамене, че се опитваш да правиш 3д графика на нещо, което е по-слабо от евтин китайски телефон. В смисъл - евала.
Но jazznazz е прав. Когато става дума за оценка на художествените качества на една работа - никого не го интересува на какво е правен артът ти, а как изглежда. Ама ок де - добър старт, първите ми опити в Майя преди 20 години и по-зле изглеждаха :)

марш да си купиш нормален комп, Zadnik out! :D

Profile  

PostPosted: Wed Jun 17, 2020 9:19 pm 
потребител

Да, прави сте Piker, Jazznazz. Благодаря за съветите. Май ще трябва да се поразмисля за нова машина и последващо разучаване на нови програмки. Мерси за сайтовете, ще ги разгледам :) На вас, а и на всички 3d артисти, ви желая много успехи. :) и правте хубави, стойностни неща!

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Jun 18, 2020 4:13 pm 
потребител.

Благодаря и на теб, artlantis ! Човек се учи, докато е жив. Аз лично, ще се радвам тук да помагам с каквито конкретни въпроси имаш по дадени софтуери (доколкото разбирам, ест.)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours