All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Rolce Royce 1964
PostPosted: Tue Jul 09, 2019 9:58 am 
потребител

Lighting test и moving image test

Image

Image

Profile  

Post subject: Re: Rolce Royce 1964
PostPosted: Fri Jul 19, 2019 10:27 am 
потребител

Супер ми е. Моделът - твой? От гифчето стадиите пасове, които комбинираш накрая ли са или финалът е рендосан наведнъж? А, и хромираното не отразява нищо синьо :P - за ефекта сигурно.

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Jul 19, 2019 9:57 pm 
потребител

Благодаря. Моделът не е мой за съжаление но съм го пооправил като геометрия и главно съм работил по осветление и материали. Всичко е рендвано на веднъж но реално като изключих на края рендера из под всички пасове нищо не се промени - тоест дали е клей от долу или бюти все тая ;) Синия фон беш сив в рендера и си прав че го няма в хрома но по-добре.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 23, 2019 7:15 pm 
потребител.

може ли да пуснеш някой клоузъп с някой гланцов материал с рефлекси? Любопитно ми е да видя как се стиковат панелите и как вървят рефлексите през тях? признавам, че англиският автомобилен дизайн не ми харесва, поне не и преди астън мартин да почнат да копират италианците, но бях гледал някви видеа точно за тия старие ролсове - тия са психота като става дума за изглаждане на рефлексите да вървят гладко през панелите, никой друг не се втелясва толкова

Profile  

PostPosted: Tue Sep 15, 2020 8:52 am 
потребител

Истинските майстори на изглаждането на панелите преди десетилетия са били в италианските каросерийни предприятия. При тях целта е била купето да е възможно по-леко и са обръщали специално внимание на запояването на отделните алуминиеви парчета, за да сглобят калник, врата или друг панел със сложна форма.
Британците всъщност са били пословични с недобрата сглобка, поради което са използвали една "хитрост" - по-голяма дебелина на алуминиевите панели, която е позволявала да отнемат повече материал при заглаждането с пилене и шкурене след сглобката на панелите. Оттам и значително по-тежките купета в сравнение с италианските такива. В "Ягуар" така се е работело дори и при едросерийните им модели до началото на 90-те години.
В наши дни дори и в "Морган" пердашат с дебели панели, които изпиляват доста надълбоко по краищата, за да се получи плавен преход със съседния панел. А отгоре мажат и с кит, преди да боядисват, а това добавя още тегло. Няма нищо общо с това, което се е вършело в Италия. :)

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Sep 17, 2020 9:30 am 
потребител.

яко бе - не знаех

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours