All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Senior Lieutenant Spisarevky,s Bf 109G-2 ot 3/6th olryak
PostPosted: Wed Jan 03, 2018 7:44 pm 
потребител

Image

Profile E-mail  

Post subject: Re: Senior Lieutenant Spisarevky,s Bf 109G-2 ot 3/6th olryak
PostPosted: Fri Jan 05, 2018 1:00 am 
потребител.

a! така, браво!
отдавна някой трябваше да се сети! Аз винаги съм си мислел, че би било чудесно да се направи нещо по книгата "Ние бранихме тебе София" ама някак си все не стигам дори и един месер да изрендя... евала чюек :)

сега с критиките - пусни други рендета, може и да съм в грешка, но мисля, че нямаш читав ръфнес и металнес за материала по корпуса. Всичко е много равно и глоси - а не трябва да е, 2017та сме все пак. Добре е боята да е матова, ама в центъра на панелите да не е като по ръбовете им, да има олющена боя и халуминь отдолу, натечена вода покрай някои нитове, натечена ръждичка, сажди и масло покрай други... все дребни неща, ама дават страшно много. И всичкото това е различно рефлективно и с варираща матовост.
Може и да бъркам, но мисля че нормалата ти е лоурез. Но пак казвам - може и да аз да бъркам, не си личи много от тази картинка.
Витлото геометрия с MB ли е или просто плейн с текстура? може и да съм в грешка, ама като пипах на истинския изглеждаха баш бая сериозни и обемни лопати... не знам - може пак в моята градина да са камъните ама да си питам :)
за стъклата на кабината - и сам си знаеш :)
може и да съм в грешка (отново :) ) но предполагам сенчестите зони от рендето си ги светнал в шоп. Съдя по странно светлите бели елементи. Това общо взето идва от това, че не ползваш достатъчно мощни лампи, а не ги ползваш, може би, щото не си с правилни цветни настройки за рендера, който ползваш и прегарят. Грубо казано - трябва ти достатъчно мощна лампа да ти освети сенките с баунсове, и достатъчно правилна цветна корекция - при тая мощност на лампата да не получаваш прегаряне в светлите зони. Вариант 2 - ако си го осветявал с хрд - не е правилно балансиран да свети равно през целия диапазон. Ениуей, това е лесен фикс.

Не се обиждай на горните коментари, по никой начин не го казвам със заяждане, просто се кефя и надявам се да давам съвет, който да подобри и без това яката работа :)
това за някакъв проект ли е или просто за кеф?

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 8:14 am 
потребител

Привет:)Няма проблеми приемам критики всякакви:)
Нямам претенции за рендера.Не сядам често да рендвам разни неща.Предимно моделинг се занимавам но от време навреме и на ви рея сядам да рендна нещо.
Осветлението ми е само ви рей сън и HDRI.Витлото си е плейн ,повечето така ги правят и аз така:)Иначе си го имам измоделирано.
За ръжди и стечове гледам по снимките че самолетите им са доста чисти и подържани.Съмнявам се да са оставяли ръжда да пуснат а и не са имали време да пуснат:)
Иначе правя си ги за кеф но гледам че от един сайт за Българска авиаця са го харесали и искат и на Стоян Стоянов да направя месершмита:)
Поздрави

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 11:05 am 
потребител.

прав си бтв за ръждите и натечките - напоследък си дадох и аз сметка, че в моделизма и дигитално като почнем да ги състаряваме нещата малко се увличаме понякога, ама... пък седи по-яко, дори и на моменти да не е токова реалистично :) :D
все пак медията ни е плоска, екранът само симулира дълбочина и пълноцветност, трябва някак си да ги накараме да изпъкнат нещата повече.
Виж на тоя пич видеата - знам че не са за дигитално, ама аз лично много гоня да постигам подобни ефекти като текстурирам дигитално, идеологията е същата
https://www.youtube.com/watch?v=j-Mdr1mgVuU

бтв - и не само на Стоян Стоянов - ще ти ръкопляскам много ако направиш и някой от другите също :)
па и девуатин също, като си почнал :)

като съм почнал с (надявам се) полезните линкове - задължително прегледай на >Пьотр Форкасйевич< и на >Антонис Каридис< нещата - те много добре си правят рендерите направо на ефектни илюстрации. Виж им осветленията и композициите на кадрите - мисля че си захванал една чудесна тема, която потенциално може да те изстреля много напред с подобни визии :)
давай напред, чакам с нетърпение следващите неща :)

edit: P.s. заеби тая работа с плейновете, това е само за ингейм модели да не тежи. За илюстрация си развърти истинските витла, и то с асиметрична крива на затвора.

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 12:33 pm 
потребител

А бе то за ръждите никой няма да се разсърди ако ги им или ако ги няма въпрос на виждане:)
Иначе благодарско за линковете и съветите.
За витлата ще пробвам ако имам време.
Иначе ще захвана и на Соян Соянов моделчето.
А тук не знам дали си ги виждал имам едни стари неща.
Image

Image

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Jan 06, 2018 12:16 am 
потребител

и един рендер с малко подобрения

Image

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Jan 08, 2018 12:51 pm 
потребител

Албатросът се е получил страхотно. Месера и Ишака наподобяват на хартиени макети. Не знам дали това си търсил като ефект.

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Jan 08, 2018 10:44 pm 
потребител

Не не съм гонил такъв ефект но това е ново виждане :)
Поздрави.

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours