All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: secret garden
PostPosted: Wed Mar 08, 2017 9:13 pm 
потребител

Една работа която подготвих за конкурса на Евтърмоувън. Уви, оказа се съм се надценил леко. Ще се радвам на малко критика.

Image

Profile E-mail  

Post subject: Re: secret garden
PostPosted: Thu Mar 09, 2017 6:47 pm 
потребител

Яко е бе, мен ме кефи... Ще ти кажа кое, и за да не съм нечестен, ще ти кажа и кое не ме...

ПРОС: Контраста на настроението извън института, и вътре в него - тва е много яко! После волуметричната лампа над аквариума. Хаоса по работната маса е кат мойта маса... малко по-чиста, подредена и незарината де, ама наподобява. Приличаси отсекъде на работна маса, само липсва некоя бира и вилички (треа са порка с мезе, вервайте ми!)

КОНС: трябва повече мръсотия, износване, и деформации - не го казвам щото си оливам масата с бира и остатъци от мезета, и не че падам отгоре и (не че не падам, де)... Казвам щото от месеци се боря с тая тема, и вариантите са два - тежък труд с ънрапване или процедурални неща... за жалост и в двата случая си пада труд (и време отнема най-вече). Не ме кефи нойза на монитора, тва можеше някоя първобитна снимка да се напасне за по-естествено, или скрийн ъф дет на винбоза - тва винаги ме кефи, дажега ми се случи. В крайна сметка най-сериозната ми забележка е, че не се разбира баш, дали трудолюбът се е изморил и заспал в кенефа, или е зарязал проекта - требеше да има следи от емоционална намеса малко. Счупена рамка със стара (пожълтяла) снимка, ма на нея футуристично събитие де...

Некоя бутилка/спринцовка в ъглите, паяжина... не треа се реже сцената, аз ме гълчеше един колега оператор в ТВ навремето за тея неща... Вика никъв "въздух" не оставяш

Бе кефи ме кат цяло - ако можеш да пипнеш още - пипай, предполагам това е целта, пиянска критика?

НЗДРВ

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Mar 09, 2017 11:42 pm 
потребител

djangata wrote:
Една работа която подготвих за конкурса на Евтърмоувън. Уви, оказа се съм се надценил леко. Ще се радвам на малко критика.

Image

Кой спечели евърмоушън? Мислех да учасвам но не ми остана време. Сцентата ти е хубава, и все по актуално ще става зеленината в "кувиоз" .

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Mar 09, 2017 11:55 pm 
потребител

ето ги финалистите http://www.evermotion.org/articles/show ... ouncement-
много добри са някои, други бих поспорил заслужават ли внимание, ама минало вече

-murzilka
-имаш право, бях се съсредоточил просто да покажа какво мога да направя, без много да мисля има ли смисъл и история финалният продукт. Доста се чудих дали да изпоцапам още сцената и да я наблъскам с повече неща ама си викам - много тежка композиция ще стане. то даже сега като си я гледам картинката и погледа ми шари навсякъде по детайлите а не трябва

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Mar 10, 2017 4:27 am 
потребител

има много добри от тях но има и някой който не са .... това с гъбата много ме кефи .. реално обаче имат и много хубави модели който ползват

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Mar 10, 2017 1:53 pm 
потребител

Пропуснал съм заглавието на конкурса дей*ба... Твойта картинка е точно в десятката, отсекъде... Тия дето са спечелили може да са направили добър рендър, ма идеите им куцат.

НЗДРВ

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Mar 10, 2017 1:57 pm 
потребител

така е .. в 10 ката е , има поне 3 - 4 който са по слаби от неговата

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Mar 11, 2017 3:31 pm 
потребител

имат си хубавите модели, аз като гледам някои от тях ми миришат на фотограметрия, което няма лошо, ама не знам колко умение показва

прави ми пречатление колко много се радват съдиите на всякакви глеари, блоомове, шаренко и контрастно, като цяло - яко пост, малко към хиперреализъм им отиват предпочитанията

за догодина съм си взел бележка :D

и мерси за положителната оценка

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Mar 11, 2017 4:40 pm 
потребител

Гледах на голям монитор сега - нямаш перспективно изкривяване, което значи камера поне 50мм. С такова слабо осветление, ако беше истински апарат, щеше обектива да е отворен на максимум, оттам тая комбинация дава доста боке, а ти нямаш много. Сега това е малко относително, щото е можело и на статив да бъде и да снима 4 секунди за достатъчно светлина, ама мен бокето ми се набива на очи.

Мръсотиите и ръждите на голям монитор се виждат много по-добре, но на лаптопа 18 инча нищо се не види, затова така съм бил написал предния пост. Паяжините въобще не ги бях видял, много яки. Със плейнове ли са, ако не е тайна? Аз навремето си купих едни скриптове, ма със плейнове по-лесно и май по-реалистично, само добри прозрачности да намериш. А един пич гледай къв компонент е измислил за Softimage, има много яки системи там се правят, ма не е за мене с тая ми професия.

Image

Profile E-mail  

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 10:15 pm 
потребител

паяжините са си плейнове с опасити, както каза, лесно се правят, реалистично е, за момента по реалистично от това със сплайнове да го правиш, освен ако не си играеш адски много, докато с плейна тея паяжини съм ги нацъкал за 15 минути

иначе, да, има за всеки софтуер всякакви скриптове, плъгини и прочее дето правят газарии :D обаче държа за комерсиална работа да си ползвам легален софтуер, та за тази сцена бях ограничен до Blender, Cycles & Gimp ;d

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Mar 14, 2017 8:19 pm 
потребител

Много ми е труден блендера като интерфейс, те и повечето са с подобен, тва сивите панели и слейдъри и всичко толкова еднообразни... А е супер яката програма, и добавките яки, аз даже не знам дали досега съществува на друго място BlendedBox прожекция да се бейква някъде - те повечето рендета още си хвалят простите трипланари като някви новости

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Mar 15, 2017 10:35 am 
потребител

тай е, а трипланара е от незнам си колко години на лице в соулбърн скриптовете за Макс. Големи измекяри са повечето софтуерни компании. а блендера малко да му свикнеш и се превръща в едно от най - бързите и адекватни решения за моделинг и ънрап (сравнявам го с макс, мая и скечъп)
а и ВРей-а за него е по-евтин ( $350 някъде, което е по постижимо за нормален човек) ако сайкълса не те кефи.

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Mar 16, 2017 10:36 am 
потребител

Доста яко и не знам какво му липсва но му липсва нещо. Може би още детайл въпреки че си има доста. Подобна атмосфера носи на детайл така че давай смело. Също дълбочина в пост обработката евентуално. Разделяне преден заден план, DoF, мъгла/пара в аквариума, лек дим в стаята може би

Profile  

PostPosted: Fri Mar 17, 2017 9:18 pm 
потребител

Не си виждам коментара, мое да съм го писал в пияно съст. на друга тема... (то не че па ся съм по-теврез, де...) Има несъответствие във бокето - сцената е рендната без перспективни изкривявания, което значи примерно 50 или даже вероятно 85мм, и оттам се предполага в тъмницата максимално отворен обектив. Сметай пич, 85мм на ф1.8 кво боке би дало... и така... Тия в конкурса повечето доста на боке за заложили, сепах специално

П.С. сорри ако съм си доблирал тоя анализ тука или на друго място, не го виждам, а вчера ми се срина захранването в камиона и сичко замина дето беше отворено

НЗДРВ

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Apr 01, 2017 11:04 pm 
потребител

Доста яко и на мен много ми допада!

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 

All times are UTC + 2 hours