All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: мои 3D неща
PostPosted: Mon Feb 04, 2019 12:28 pm 
потребител.

Image
Image
Image
Image
Image

Profile  

PostPosted: Tue Feb 05, 2019 11:27 am 
потребител.

нещо старо, открих че имам бая неща от тоя тип, дето съм забравил да публикувам
Image

Profile  

PostPosted: Tue Feb 05, 2019 10:50 pm 
потребител

Страхотни рендъри правиш, поздравления!

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Feb 08, 2019 11:43 pm 
потребител

Финалният резултат е уникален.Признавам си ,че от рендерите на колата-2 и 3 са ми любими.

Profile  

PostPosted: Wed Feb 27, 2019 10:16 am 
потребител.

разцъках тия дни MESHmachine. Разцъкването много светкавично завърши с това. Все още съм втрещен, тотална смяна на парадигмата, деструктивно моделиране до шия без никакви грижи и притеснения, винаги може да промениш дори и най-големите топологични мармалади във всеки един момент с абсолютна лекота ... и при това нещата да останат идеално гладки.... изобщо не зная как съм живял без мешмашината до сега... О_о
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Profile  

PostPosted: Fri Mar 01, 2019 10:17 pm 
потребител

и аз съм и хлърлил око на мешмашината, изглежда брутално яка! пробвал ли си и бокс кътъра и хард опс, че се чудя заслужават ли си ако имам машина?

Profile E-mail  

PostPosted: Sun Mar 03, 2019 12:32 am 
потребител.

еднозначно да.
и сега ще ти обясня защо.
тая хеликощерица възникна в процес на измисляне на уоркфлоу. Дойде ми просташката идея да инкорпорирам в един цялостен процес хардопс, бокскътер и мешмашина. Като допълнителен бонус в цялото нещо успях да вкарам и работа със стандартни събД куадбазирани мешове. С което си развързах ръцете и батко Джери като го изкоментирахме постфактум почна и той се чеше по репата и да казва "хъмммммм О_о" :D
разбира се имам смътното подозрение, че то на Machin3 това си му е била изначалната идея ама за това после.

Разяснение кое какво прави:
1. HardOps е просто отимизиран интерфейс за работа с бевъл модификатори. Реално той не прави нищо, което не можеш и стандартно да направиш в блендер - но вместо да седиш след всеки екструд да минаваш през еджовете, да ги правиш хард и да им даваш бевъл уейт и да слагаш бевъл модификатор - тука всичко ти е на един клик. Има и допълнителни многоприятни туулове. В този смисъл HardOps е нещо като общопрофилната хардсърфис среда на блендер. Трябва ти - купувай го. Без него блендер не е сладък и животът е бавен, скучен, сив и 3дмаксообразен :D :D :D
2. BoxCutter e специализираният сет от туулове за деструктивно или недеструктивно кълцане, рязане и разфасоване. Реално е почти напълно задължителен под-туул към ХардОпс. Двете вървят в комплект и едното без другото е... абе да кажем че не ти трябва само едното от двете.
Вземеш ли си хардопс, къпувай и бокскътера. Подобно на хардопса - е изключително оптимизиран за скорост дна работата. Старите версии бяха базирани на булевия модификатор на блендер, новите са с нацяло нов къстъм булеви модификатор.
3.Мешмашината съдържа комплект инструменти за деструктивно моделиране, които премахват ужаса от това че е деструктивно и ти развързват ръцете да правиш ама КАКВОТО СИ пожелаеш, без да се чешеш по репата "ама после как ще го фиксвам". Можеш всеки един бевъл да го ребилднеш или премахнеш до чист ръб, можеш чамфърите да преобразуваш в бевъли и обратно, можеш и най-свинската топология, получена от най-просташката булева операция - да я управляваш и изчистиш до получаване на идеално гладки преливки. Но според мен - не му е това най-голямата сила. Дори и PLUG-овете не са(макар че са нещо велико, заклеам се!). Нещото което ме накара да пищя от радост като малко момиченце - са системата му със сташовете и нормал трансферите и възможността да правиш къстъм нормали. Иначе казано - като направиш булева операция, нали знаеш как се преебава нормал шейдинга в зоната на ряза? Еми с мешмашината преди да срежеш - сташваш двата изначални обекта, кълцаш и върху получените гранични фейсове трансферираш нормалите от сташовете и получаваш нещо, коeто изглежда, все едно го импортваш от CATIA. Апропо - конвертираните към полигони нърбс модели от CAD програмите зат'ва продължават да седят супер гладки, нищо че са с ужас-топология отдолу - ползват къстъм нормали.

Та уоркфлоуа, който натаманих е светкавично бърз. Особено в сравнение с Fusion360 примерно (обожавам го фюжънчето, готино конче е, но в блендер съм на свръзвук :D). И е следния: правиш си изначалния гладък обект, сташваш го с мешмашината, накълцваш го недеструктивно както и колкото си щеш с бокскътера, като си доволен - го C-шарпваш с хардопса, оправяш си всички бевъли и т.н., после с мешмашината трансферираш нормалите от сташа и получваш едно ужасяващо като булева топология нещо, което обаче въпреки това е гладичко, хубаво, и без грам шейдинг артефакт :) :
Image

И ако не ти харесва нещо, понеже вече си горд собственик на мешмашината - винаги може пак да го промениш без грам усилие :D

Profile  

PostPosted: Fri Mar 22, 2019 8:27 am 
потребител.

малко статия таковата:
https://www.blendernation.com/2019/03/2 ... rettyPhoto

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ] 

All times are UTC + 2 hours