All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ] 
Author Message
 Post subject: Custom choppers
PostPosted: Tue Jun 05, 2012 7:33 am 
потребител

Image

Image

Image

Още визуализации можете да видите тук :)

Last edited by BorislavKostov on Sun Dec 23, 2012 1:55 pm, edited 1 time in total.

Profile E-mail  

Post subject: Re: Custom chopper
PostPosted: Tue Jun 05, 2012 3:25 pm 
потребител

Браво :wink:

Profile  

PostPosted: Tue Jun 05, 2012 4:37 pm 
потребител

уухаа манЯшко :) моделинг на CAD ниво!

(що не тури и един хром и по джантите, де :( и много крива перспектива на 1-вия шот, твърде широк ъгъл и изместен център май, иначе - перфе)

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Jun 06, 2012 7:21 am 
потребител

Благодаря :)
XIIID - не си падам много по хрома, иначе и двигателя можеше да е целия блестящ, а не само ребрата на цилиндрите. За перспективата си прав, но така си го харесах. Яд ме е само, че не се виждат така добре флейковете на жълтата боя, но ми беше втръснало да рендирам наново и наново и така и да не завършвам проекта. Може би в бъдеще ще направя нови рендъри, но не се знае кога :)

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Jun 06, 2012 10:14 am 
потребител

аз не че съм по лъскавежите, ами така и така го имаше поне да опише джантите да се разграничат от гумите малко имах предвид - или някакъв жълт ринг примерно, че така материалите им еднаквеят.

още веднъж поздравления за добрата работа!

(пп фарчето не е ли мъничко?)

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Jun 07, 2012 8:25 am 
потребител

Има нещо такова, но исках джантите да са черен мат, каквато беше и рамата в първоначалните варианти на рендиране. Материалите на гумите ги бях нагласил като за предишната схеман а осветление, но след като я смених не ми се занимаваше отново с тях. Фара за мен е достатъчно голям, но bump map-а му не е достатъчно добър :)

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Sep 10, 2012 9:09 am 
потребител

Old School.

Image Image Image

Повече инфо - тук.

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Sep 11, 2012 12:28 pm 
потребител.

Хах... какво ще значи "моделинг на CAD ниво"? :)

Аз мисля, че имаш така.. още работа по тези материали дето си сложил. Имаш един приличен модел, дето може да ти е отправна точка да направиш много хубави рендери. Иначе... положението в момента е - модела е по-хубав от представянето му.

Разнообрази ги малко тия бои, както се казва - един размазан отпечатък от пръст да сложиш и ще стане все едно преди 10 секунди си го оставил за да снимаш. Мхм

Profile  

PostPosted: Wed Sep 12, 2012 6:48 am 
потребител

Благодаря. Мапването на текстури в keyshot е много досадна работа, затова избягвам този момент всячески. За рендърите си прав, но вече започнах следващия си модел и едва ли скоро ще рендирам отново този. Ако имаш други конкретни съвети по отношение на материалите и осветлението - сподели :)

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Sep 12, 2012 8:04 am 
потребител

Bethoven wrote:

Нищо не значи, безсмислено е! Както и в полигоналното моделиране, така и в Нърбса "нивото" зависи от уменията на конкретния моделер, както и от софтуера. Ако говорим за Technical surfacing, това е друга губерня! Що се отнася до конкретния модел - хубав е, но мисля че има още какво да се направи. На места хайлайтовете "играят" и ми е трудно да го различа от обикновен поли модел.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 13, 2012 7:37 am 
потребител

6a6o, къде например?

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Sep 13, 2012 7:51 am 
потребител

BorislavKostov wrote:
6a6o, къде например?

На базата на тези картинки, които си пуснал, ми се вижда че червения капак под кормилото (или както там се казва) има колебания в хайлайтовете. А и самата форма е твърде колеблива! Възможно е и да бъркам разбира се, но поне това се вижда от картинките. Също така, преходите между повърхнитите пак на същия капак не ми харесват (ако виждам правилно де) В предната част, хайлайтовете ти се "чупят" а не преминават хармонично в преходите, което значи че нямаш нужното подравняване G2 или ако го имаш, не си го направил добре, и така.
Не се заяждам :wink:

Profile  

PostPosted: Thu Sep 13, 2012 1:07 pm 
потребител

Това е резервоара. В хайлайтовете сами по себе си едва ли има колебания. Във формата обаче има - ясно се вижда тук:

Image

Гледайки от ляво на дясно външната повърхнина е изградена от две дъги. Това не ми харесва, но така и не го оправих. Двете дъги тангират в равнината на апречно сечение, но по тази външна повърхнина не изглеждат толкова добре. Освен това има малко "вдлъбване" където се сменят и цветовете. Не исках да ползвам текстури заради всички проблеми с мапването, с които се сблъсках предишния път. В последствие обаче, след като 'отпечатах' разделящата линия реших да пробвам да вдлъбна повърхнината и взе, че ми хареса. Когато целия резервоар е в един цвят изглежда дори по-добре. Не знам за какво (G2) подравняване ми говориш, не се занимавам с полигони, както знаеш. Има радиуси на закръгление в КАД модела, а след това как точно модела е бил интерпретиран при импорта в Keyshot - не знам :) В общи линии съм съгласен с вас - има още много какво да се желае от рендирането, но за сега толкова мога. Моделирането и въобще дизайна са ми много по-интересни.

П.С. "малко" съм прекалил и с шарпенето в PS, но вече ми се спеше и не съм обърнал достатъчно внимание :)

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Sep 15, 2012 2:05 pm 
потребител

спецовете имат предвид, че не осигуряваш достатъчно гладки преходи между повърхнините - G0 - непрекъснатост от нулев ред (общ ръб); G1 - на ниво допирателна (непрекъсната 1-ва производна математически); G2 - на ниво кривина - именно за гладкост в отраженията и т.н.

с тия филети от цилиндрични преходи в ръбовете на резервоара си го докарал до (G1), малко аутокадски стои :) иначе при подобна топология можеше да стане и с гладки преходи, ама не знам с каква програма работи:
Image

Bethoven wrote:
... положението в момента е - модела е по-хубав от представянето му

нещо такова значи :) демек моделирането понякога има други цели вместо картинка накрая, но в този форум трудно се приема идеята...

6a6o wrote:
Нищо не значи, безсмислено е! Както и в полигоналното моделиране...

сериозно? я вкарай някой намачкан меш от макса в производство... ше стане ли с мешсмут, или някоя маймуна, дето хабер си нямала от материали, композиция и осветление ще се наложи да го премоделира?

Profile E-mail  

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 9:29 am 
потребител

XIIID, благодаря за отговора, даде ми тема за размисъл :)

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ] 

All times are UTC + 2 hours