All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Swamp modelling
PostPosted: Tue Mar 30, 2021 5:14 pm 
потребител

Тази картинка беше за един конкурс преди време - моделирано е всичко (дървета, къща, лодка, генератор, лампи, алигатор и тн.) от скрач без човека и китарата.

Profile  

Post subject: Re: Swamp modelling
PostPosted: Tue Mar 30, 2021 6:29 pm 
потребител

Тази снимка с какъв филтър си я направил, че леко да прилича на приказна рисунка? :D Шегата настрана, много добре се е получило!
Дърветата как са моделирани? Листо по листо и клон по клон, или е използвано някакво готово решение за параметрично построяване на растителност?

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Mar 31, 2021 11:08 am 
потребител

BOBl wrote:
Тази снимка с какъв филтър си я направил, че леко да прилича на приказна рисунка? :D Шегата настрана, много добре се е получило!
Дърветата как са моделирани? Листо по листо и клон по клон, или е използвано някакво готово решение за параметрично построяване на растителност?

Аз има принципен въпрос :D
Може ли да видя в едър план някои части от моделирането на водата, как се прави?

Какво е параметрично построяване - има ли нещо, което може автоматично да направи терен с пустиня, дюни, или океан?

Profile E-mail  

PostPosted: Wed Mar 31, 2021 12:05 pm 
потребител

Благодаря Боби. Дърветата са 1 линия грубо нахвърляна да излиза от дънера и да минава в дебел клон. Тази линия е завъртяна 7-8 пъти около центъра на дънера и скалирана във височина. Малко нойз и дисплейсмент от горе и е готова основата на дървото. После със скаттер праснах висящи лиани по клоните и на края по тях сложих Hair and Fur който свърши работа в случая. Сложих и лиани с листа за разнообразие - пак пръснати със скатер. Пробвал съм GrowFX и други но ми се струваха тромави и не много интерактивни но не съм им проверявал скоро новите версии.
3D_2016 - водата е просто plane с материал, бъмп поже и дисплейсмънт да съм сложил или нойз - нищо специално. Софтуер за терени има но зависи за какво ти трябва - ако е голям мащаб - планинини долини морета и тн да, но за близък план няма смисъл от параметрично моделиране, по скоро параметрично техтуриране виж Quixel Mixer. В случая не съм го ползвал обаче. Ето малко уип.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 01, 2021 10:22 am 
потребител

mandorg85 wrote:
Софтуер за терени има но зависи за какво ти трябва - ако е голям мащаб ...

Трябва ми грандиозен изглед на пустиня и човек в далечината, но ми рано такива изпълнения. По-лесно е да отида до Египет, поне ще бъде много реалистичен изгледа :D

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Apr 01, 2021 10:59 pm 
потребител

Олеее, поздравления за резутата! То атмосфера, то детайл, то чудо. Дано е спечелила конкурса, ако не - конкурсът е изгубил :)
(мене само плочките по гърба на крокито ми ситнеят леко, тия катили имат шипове и люспите наедряват към "хребета")

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Apr 03, 2021 1:26 am 
потребител

Това обяснение за моделирането на дървото определено си струва да се покаже като видео урок, понеже крайният резултат с клоните и листата е бая хващащ окото! :)

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Apr 03, 2021 6:42 am 
потребител

BOBl wrote:
Това обяснение за моделирането на дървото определено си струва да се покаже като видео урок, понеже крайният резултат с клоните и листата е бая хващащ окото! :)

Хубаво е да има видео урок, но ако тези 3D неща се продават, едва ли авторът ще навлезе в детайли, което е разбираемо.
Добре е, че във форума, дори да е умрял, започнаха да се появяват професионално направени неща :D

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours