All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Modeling and Lighting
PostPosted: Fri Nov 09, 2018 4:42 pm 
потребител

Привет на всички,
Нов съм във форума.Интересувам се от 3D от няколко години като хоби.
Правя тази тема за да качвам личните проекти, по които работя за критика и коментари.

Истинската ми страст е Lighting-a.Обаче за да имам какво да осветявам имах нужда от модели.
Нямах желание да ползвам готови такива,а исках сам да премина през целия процес от създаването на моделите:
моделинг,Unwrap,текстуриране,осветление.
Затова взех решение да си избера компания, която произвежда мебели и да започна да моделирам различни
продукти (за практика) и за да добия представа за реалните размери.Спрях се на Икеа.Защо Икеа?
Разпознаваеми и достъпни продукти по целия свят.
В сайта под всеки продукт има информация за размерите на продукта,материалите от които е направен и PDF файлове с чертежи и инструкции за сглобяване, които лично за мен са много полезни,
за човек,който още се учи.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сега за рендерите.
Идеята ми беше да моделирам продукт с колкото може повече детайл,който след това да бъде осветен в стил
"продуктова фотография".За да изглежда по-приятно за окото е важно сенките да са меки и да има градиенти.
Това е което съм се опитал да направя.
Картинките са структурирани по следният начин :
1.Референси
2/3.Beauty(финални 2 рендера).
4/5.Wireframes
6.Checher
7.Студийно осветление
8.Краткa видео демонстрация.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.Click on image to see full resolution

2.Click on image to see full resolution

3.Click on image to see full resolution

4.Click on image to see full resolution

5.Click on image to see full resolution

6.Click on image to see full resolution

7.Click on image to see full resolution

8.Кратко видео :
https://drive.google.com/file/d/1DfjuZLY9uMzsTE5NNu0neVQwu0PF-MgF/view <----------

Благодаря за вниманието.
Хубав ден на всички.

Profile  

Post subject: Re: Modeling and Lighting
PostPosted: Fri Nov 09, 2018 5:22 pm 
потребител

Супер е. Обикновенно като се почне с такова амбициозно описание очаквам обратнопропорцонална по естетика реализация :D Може би ще е по-приятно в бяло "студио" без отражение единствено

Profile  

PostPosted: Sat Nov 10, 2018 1:21 pm 
потребител.

идеята ти за IKEA принципно е доста добра, най-малкото защото (малко известен факт) почти без изключения всички изображения в каталозите им са 3d рендета (мда, шах с пешката - яко Vray до припадък, фотография целенасочено избягват с изключение на някой друг персонаж), и най-малкото е полезна референция като го разлистиш каталога от пощенската си кутия - да видиш какво трябва да възпроизведеш като качество.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 10, 2018 9:49 pm 
потребител

Щом те кефи осветлението, наскоро пробвах демо на HDRI LIGHT STUDIO CARBON или нещо от сорта, за Макс. То е плъгин, който в реално време ти управлява IBL, а в самия му интерфейс по много интересен начин си редиш обекти и лампи от всякакво естество, по интуитивен начин... Демек с две думи environment map управляем в реално време. Бе доста е забавно разполагането на лампите и спрайтовете. Не ми е забивало, макар че на щерката пецето не е върха на технологиите, пробвано е с ренде Корона, тоже много арна система и се учи за половин / един час, лиценз за ученици 25 евра на година. Край на рекламата..

P.S. не знаех, че за IKEA ползват 3D, ровил съм и с часове да си купувам от тях разни неща, за миг не ми е минало хахха... А пък наскоро показвах фото трикове на щерката за снимане на сандвичи и съставните им части, там обратното - сигурен си че е 3Д, а то си чиста фотография

Наздраве!

Profile E-mail  

PostPosted: Sat Nov 10, 2018 11:49 pm 
потребител.

3д са нещата на икейъ, да, даже имаше статия в котаку по въпроса. Преди години малка част от нещата са били 3д, но последните години почти няма фотографии, понеже вече са натрупали база данни с няколко десетки хиляди артикули и им излиза много по-евтино да редят и да рендосват, вместо да правят огромни фотосесии. Имаше втрещяваващи примери ... ама то всъщност - да - разглеждал си им каталозите. Не е хуманно какво качество вадят.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 10, 2018 11:49 pm 
потребител.

https://www.youtube.com/watch?v=bJFlslL1wFI

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours