All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Разни детайли
PostPosted: Sat Sep 05, 2020 8:45 am 
потребител

Не мога да ги правя тези плавни извивки, а много ми трябват за един космически кораб.
Този детайл изглежда елементарен, но го правих две седмици и пак не се получи ...

Image

Image

Image

Profile E-mail  

Post subject: Re: Разни детайли
PostPosted: Mon Sep 07, 2020 12:34 pm 
потребител

Rhino, 15min:

С интерес следя постовете ти, защото се опитваш да докараш разни техничарски сложнитии по този начин и ми е любопитно как, аджеба се опитомяват тия полигони :) Не съм сведущ в мачкането на мешове, сигурен съм, че са гъвкаво и бързо средство да създаваш органични форми, но като гледам как хора се мъчат да правят детайли така и нещо в мен се гърчи. Съжалявам, ако евентуален съвет да обмислиш коренно различен подход, и то с друг софт е съвсем неуместен, но с рязане на обеми и nurbs преливки туй чудо става за нула време. Иначе успех с мешовете, сигурен съм, че ще се справиш, пък и именно такива предизвикателства изграждат техниката на работа...

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Sep 08, 2020 8:24 am 
потребител

Няма проблем, нормално е професионалистите да се дразнят, когато някой прави глупости в тяхната сфера. Не знам коя програма си използвал, но детайлът е станал точно така, както си го представях – изглежда професионално, има индустриален и SciFi вид.

P.S. Значи така ...
Един ден реших, че ще правя филм и ми трябва космически кораб в 3D и през Google първо попаднах на 3D Max. Научих 10-15 команди и започнах да творя. В някакъв форум направо ме разбиха, като им показах видеологото си и ме посъветваха да се занимавам с нещо друго, само не и с кино : -)

Profile E-mail  

PostPosted: Tue Sep 08, 2020 8:56 am 
потребител

3D_2016 wrote:
...нормално е професионалистите да се дразнят, когато някой прави глупости в тяхната сфера. Не знам коя програма си използвал...

Rhinoceros е програмата. Разгледай! Начинът на работа е съвсем различен от макса, но пък много подходящ за тия чупки. А, и не съм никакво профи, любител обикновен съм.

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Sep 11, 2020 6:43 am 
потребител

XIIID wrote:
3D_2016 wrote:
...нормално е професионалистите да се дразнят, когато някой прави глупости в тяхната сфера. Не знам коя програма си използвал...

Rhinoceros е програмата. Разгледай! Начинът на работа е съвсем различен от макса, но пък много подходящ за тия чупки. А, и не съм никакво профи, любител обикновен съм.

Ще я разгледам, докато още не ми е преминал интересът към 3D-то, защото е разбрах, че това не ми е стихията.
Програмата няма голяма значение, както се казва, важно е "предекранното" устройство. :D

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Sep 11, 2020 6:44 am 
потребител

Тази програма 3D Max е много забавна.
На човек, който си вади хляба с нея, сигурно ще му прозвучи тъпо - все едно да кажеш на някой, че мотиката, с която копае на полето, е забавна, но … :D

Image
Image

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours